Բլոգեր եւ իրավապաշտպան Վասիլի Ֆյոդորովիչի տանը հայտնաբերվել է հսկա զինանոց: Բոլոր զինատեսակների համար նա թույլտվություն է ունեցել: Ֆյոդորովիչը կալանավորվել էր Ուրալում 41 սպանությունների կազմակերպման եւ անմիջական մասնակցության կասկածանքով:
Հետաքննիչների խոսքով, զենքը ամենուր է եղել` պատերից կախված, սեղանի եւ պահարանների դարակներում: Բռնագրավվել է մոտ 100 միավոր զենք` դանակներ, ավտոմատ, մի քանի տասնյակ հրացաններ, ռազմամթերք: Զինամթերքից բացի խուզարկուները հայտնաբերել են նաեւ ծայահեղական պարունակությամբ փաստաթղթեր եւ գրքեր:
Հայտնաբերված ողջ զինամթերքը ուղարկվել է փորձաքննության: Կրիմինալիստները կբացահայտեն, թե արդյոք դրանք օգտագոծվել սպանությունների ժամանակ, հայտնում է LifeNews-ը:
Ավելի վաղ NEWS.am-ը հայտնել է, որ Վասիլի Ֆյոդորովիչը ներգրավված է ազգությամբ հայի` Սիրիայի եւ ԱՄՆ-ի քաղաքացի Ջորջ Կարա-Յակուբյանի սպանության գործին: Նրա մարմինը հայտնաբերվել է ապրիլին Եկատերինբուրգի տարածքում` լքված ավտոտնակի մեջ: Ձեռնաշղթաներ հագած տղամարդու վիզը կտրված է եղել, իսկ կողքին ընկած է եղել ամերիկյան կիսաայրված անձնագիրը: Զոհի մոտից նաեւ բացակայել են բանկային քարտը, որի միջոցով հետագայում մեծ գումար է հանվել:

A huge arsenal was found at the home of Russian blogger and human rights activist Vasily Fyodorovich, but he had licenses for all the weapons.
Fyodorovich was arrested in Ural, and on suspicion of organizing and having direct involvement in 41 murders.
According to the investigators, the weapons were everywhere in the house, and close to 100 arms were confiscated. The search also revealed documents and books with extremist content.
All discovered weaponry is sent for examination, and the criminalists will determine whether or not these weapons were used during the murders, LifeNews informs.
To note, Vasily Fyodorovich is involved in the murder case of Armenian George Kara-Hagopian, who held Syrian and American citizenships. Kara-Hagopian’s dead body was found in an abandoned garage in April in Yekaterinburg, Russia. The handcuffed man’s throat was slit, and his partly burned American passport had fallen beside him. Also, the victim’s bank card was missing, and a huge amount of money was later withdrawn with this card.