Մոսկվայում Տաջիկստանից եկվորները նարդիով պարտվել են հագուստ, կոշիկ եւ հեռախոսներ: Կորուստը փոխհատուցելու համար նրանք որոշել են մերկացնել անհայտ անցորդին: Այս մասին օգոստոսի 20-ին ասվում է ՆԳՆ-ի քաղաքային կառավարման կայքում:
Ոստիկանություն է դիմել Ռոստովյան շրջանի բնակիչը: Տուժողը  հայտնել է, որ նրա վրա հարձակվել են դանակներով զինված երկու անհայտ անձինք: Հանցագործները տղամարդուն ստիպել են մերկանալ: Վերցնելով նրա հագուստը, կոշիկները եւ բջջային հեռախոսը` նրանք թաքնվել են, հայտնում է «Լենտա.ru»-ն:
Շուտով հարձակման կասկածանքով ձերբակալվել են Տաջիկստանի երկու քաղաքացիներ, ովքեր աշխատանք եւ գրանցում չունեն: Նրանք ընդունել են իրենց մեղքը: Ձերբակալվածները բացատրել են, որ նարդի խաղալու ժամանակ պարտվել են իրենց ողջ հագուստն ու հեռախոսները:

В Москве приезжие из Таджикистана проиграли в нарды одежду, обувь и телефоны. Чтобы возместить пропажу, они решили раздеть неизвестного прохожего. Об этом 20 августа сообщается на сайте городского ГУ МВД.
В ОМВД района Орехово-Борисово Северное обратился приезжий из Ростовской области. Он заявил, что на улице на него напали двое грабителей с ножом. Преступники заставили мужчину раздеться. Забрав его одежду, обувь и сотовый телефон, нападавшие скрылись, сообщает «Лента.Ру».
Вскоре по подозрению в нападении были задержаны двое уроженцев Таджикистана, не имеющие работы и регистрации по месту пребывания. Они признались в преступлении. Задержанные пояснили, что проиграли в нарды всю свою одежду и телефоны.