Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 5-ին ընդունել է Ռուսաստանի Դաշնությունից Արցախ ժամանած գործարար եւ բարերար, «Լուդինգ» ընկերության հիմնադիր Արթուր Վարժապետյանին:
Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ երկրի ղեկավարը երախտագիտություն է հայտնել բարերարին Արցախի սոցիալ-տնտեսական զարգացման մեջ ունեցած մասնակցության համար՝ նշելով, որ տարիներ շարունակ նրա հայրենանվեր գործունեությունը բարձր է գնահատվում մեր հանրապետությունում:
Հանդիպումից հետո Նախագահը եւ Արթուր Վարժապետյանը Ստեփանակերտի Վերածննդի հրապարակում մասնակցել են ԼՂՀ փրկարար ծառայությանը ժամանակակից տրանսպորտային միջոցների հանձնման հանդիսավոր արարողությանը:
Միջոցառմանը ներկա էին Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգեւ արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, Աժ խոսնակ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

STEPANAKERT. – Nagorno-Karabakh Republic (NKR) President Bako Sahakyan on Wednesday received entrepreneur and philanthropist, founder of “Louding” Company, Arthur Varzhapetyan.
The President expressed his gratitude to the philanthropist for his involvement in the social and economic development of NKR, and noted that his patriotic activities have been highly evaluated in the country for long years.
After the meeting, President Sahakyan and Arthur Varzhapetyan attended the ceremony, for allocating modern means of transport to NKR Rescue Service, which took place at capital city Stepanakert’s Veratsnund (Rebirth) Square.
Primate of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Pargev Martirosyan, National Assembly Speaker Ashot Ghulyan, Prime Minister Ara Harutunyan, and other officials likewise were on hand at the event.