Մոսկվայի միջբանկային արժութային բորսայի նախագահ Ռուբեն Աղանբեկյանը  լքում է պաշտոնը` գործունեությունը շարունակելով  «Օտկրիտիե» ֆինանսական կորպորացիայում:
Սեպտեմբերի 14-ին նա Մոսկվայի միջբանկային արժութային բորսայից հեռանալու  դիմում է ներկայացրել: Աղանբեկյանը կզբաղեցնի «Օտկրիտիե» ՖԿ-ի խորհրդի նախագահի պաշտոնը: Տեղափոխումը, որոշ տվյալներով, տեղի կունենա մոտ ժամանակներում:
Վերջերս «Օտկրիտիե»-ի համասեփականատեր Վադիմ Բելյաեւը  «Վեդոմոստի» պարբերականին հայտնել էր, որ կորպորացիայում մեծ փոփոխություններ են սպասվում, սակայն հրաժարվել էր մանրամասներ ներկայացնել:  «Հարցը միայն ցատկի  որակին է վերաբերում»,- ասել էր նա:

Moscow Interbank Currency Exchange CEO Ruben Aganbegyan is leaving his post, but he will continue his activities this time at Otkritie Financial Corporation.
Aganbegyan submitted his resignation from the Exchange on Friday. He will assume the office of Otkritie Financial Corporation Chairman of the Board. According to some information, this move will come to fruition soon.
Otkritie’s co-owner Vadim Belyaev had recently informed that huge changes were expected in the corporation, but he had not elaborated on these changes.