Սեպտեմբերի 16-ին Խարկովում գնդակահարված հաը եղել է Ուկրաինայի քաղաքացի: Այս մասին NEWS.am-ին հայտնել են Խարկովում Հայաստանի հյուպատոսությունից` միեւնույն ժամանակ նշելով, որ այդ գործով ձերբակալվածներ դեռեւս չկան:
Ավելի վաղ NEWS.am-ը հաղորել էր, որ Խարկովի Դանիլեւսկյան փողոցում սեպտեմբերի 16-ին հայի են գնդակահարել, ով տեղում մահացել է : «Օպլոտ» տեղեկատվական գործակալության տվյալներով, մահացած 25-ամյա տղամարդը ստացել է հրազենային 13 վնասվածք:
Նախնական տվյալներով, մահացածը խարկովցի գործարար, Պեսոչինյան գյուղական խորհրդի պատգամավոր Արմեն Ալեքսանյանի եղբայրն է, փոխանցում է Analitika-ն:
Հանցագործները օգտագործել են հունգարական արտադրության 7,4 եւ 7,6 տրամաչափի ատրճանակ: Զենքը հայտնաբերվել է:
Իրավապահները պարզել են, որ սեպտեմբերի 16-ին, ժամը 12:00-ին Դանիլեւսկյան փողոցում տղամարդը դուրս է եկել իր տնից եւ նստել է «Պրադո» մեքենան, հենց այդ ժամանակ էլ մեքենային է մոտեցել անծանոթ տղամարդը եւ կրակել է նրա վրա:

Армянин, расстрелянный 16 сентября в Харькове, был гражданином Украины. Об этом Новости Армении-NEWS.am сообщили в консульстве Армении в Харькове, при этом отметив, что задержанных по этому делу пока нет.
Ранее Новости Армении-NEWS.am сообщало, что на улице Данилевского в центре Харькова 16 сентября расстреляли армянина, который скончался на месте. Погибший 25-летний мужчина получил 13 огнестрельных ранений.
По предварительной информации, погибший – брат депутата Песочинского поселкового совета, харьковского бизнесмена, директора по подготовке строительства «Куряжского ДСК» Армена Алексаняна.
Бандиты использовали 2 пистолета венгерского производства калибра 7.4 и 7.6. Как сообщили в ЦОС ГУ МВД Украины в Харьковской области, во время осмотра места происшествия изъяты гильзы и пули. Кроме того, в кустах был обнаружен пистолет.
Работниками следственного управления ГУМВД в Харьковской области возбуждено уголовное дело по ч. 2 п. 1 ст. 115 (умышленное убийство двух или более лиц). Одной из приоритетных версий правоохранителей является убийство из-за бизнеса. Ведется следствие.