Հայաստանում ՀԱՊԿ-ի ԱԱՀՈՒ «Փոխգործակցություն -2012» զորավարժությունները վկայում են մարտական պատրաստականության բարձր աստիճանի եւ գործողությունների ներդաշնակության մասին: Այդ մասին սեպտեմբերի 19-ին լրագրողներին հայտնել է Ռուսաստանի պաշտպանության նախարար Անատոլի Սերդյուկովը:
Նախարարը նաեւ ընդգծել է, որ զորավարժություններըի ընթացքում բոլոր առաջադրանքները հաջողությամբ կատարվել են: Նրա խոսքով` առայժմ վաղ է ամփոփել արդյունքները, բայց արդեն հիմա կարելի է խոսել պատրաստականության բարձր աստիճանի եւ գործողությունների ներդաշնակության մասին:
Նշենք, որ «Մարշալ Բաղրամյան» զորավարժարանում սեպտեմբերի 19-ին ավարտվել է ՀԱՊԿ-ի ԱԱՀՈՒ «Փոխգործակցություն -2012» զորավարժությունների եզրափակիչ փուլը:

YEREVAN. – The CSTO Collective Rapid Reaction Force (CRRF) ‘Cooperation-2012’ military exercises conducted in Armenia, testify on the high level of preparedness, Russian Defense Minister Anatoly Serdyukov told journalists in Yerevan on Wednesday.
The Minister also said that all the goals were achieved and all the tasks fulfilled during the military drills. Although, it is still early to sum up the results it is possible to speak about the high level of preparedness.
The final phase of the Collective Security Treaty Organization Collective Rapid Reaction Force’s (CSTO CRRF) “Cooperation 2012” joint multinational military exercises was held on Wednesday morning on the grounds of Armenia’s Marshal Baghramian Military College.