Սեպտեմբերի 24-ին ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը աշխատանքային այցելությամբ կժամանի Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ:
ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ նույն օրը նախատեսված է Հայաստանի ԱԳ նախարարի ելույթը Լոս Անջելեսում գտնվող հեղինակավոր «Համաշխարհային հիմնախնդիրների խորհուրդ» քաղաքագիտական կենտրոնում: Լոս Անջելեսում Էդվարդ Նալբանդյանը կհանդիպի նաեւ համայնքային կառույցների ղեկավարների հետ:
Լոս-Անջելեսից նախարար Նալբանդյանը կմեկնի Նյու-Յորք, որտեղ կմասնակցի ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի 67-րդ նստաշրջանի աշխատանքներին և հանդես կգա ելույթով, հանդիպումներ կունենա մի շարք երկրների իր գործընկերների, ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների, միջազգային կազմակերպությունների բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ:
Նախատեսված է նաեւ Էդվարդ Նալբանդյանի մասնակցությունը Հայաստան Համահայկական հիմնադրամի 20-ամյակին նվիրված միջոցառմանը:

Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян 24 сентября отбудет в США с рабочим визитом.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе МИД, в рамках визита запланировано выступление Налбандяна в авторитетном политологическом центре «Совет мировых проблем» в Лос-Анджелесе. Запланирована также встреча министра с руководством  армянских организаций.
Из Лос-Анджелеса глава МИД Армении отправится в Нью-Йорк для участия в 67-ой сессии  Генассамблеи ООН, где выступит с речью. Эдвард Налбандян встретится также с коллегами из ряда стран, сопредседателями Минской группы ОБСЕ, главами международных организаций.
В рамках визита запланировано участие Налбандяна в мероприятии, посвященном 20-летию Всеармянского фонда «Айастан».