Տալլինից Մանչեսթեր թռչող, Ryanair ավիաընկերության ինքնաթիռը ստիպված է եղել հարկադիր վայրէջք կատարել Դանիայի Բիլլունն օվանավակայանում` իրար հետ կռվող էստոնացու եւ անգլիացու պատճառով: Դանիական օդանավակայանում հարկադիր վայրէջքի մասին տեղեկատվությունը հաստատել են` նշելով, որ ուղեւորներից երկուսին հանձնել են իրավապահներին:
Իրար հետ կռվել են 35-ամյա էստոնացին ու 32-ամյա անգլիացին, որոնք երկուսն էլ եղել է ալկոհոլի ազդեցության տակ: Դանիական լրատվամիջոցների փոխանցմամբ, երբ ոստիկանները մտել են ինքնաթիռ, անգլիացին հանգիստ նստած է եղել, իսկ էստոնացուն ողջ անձնակազմն է փորձել զսպել, հաղորդում է NEWSru.com-ը:
Ոստիկանները ձեռնաշղթաներ են հագցրել նրան եւ տարել բաժին: Այժմ երկուսն էլ պետք է մեծ տուգանք վճարեն` օդանավի անվտանգությանը սպառնալու եւ հարկադիր վայրէջքի համար:

Вылетевший из Таллинна в Манчестер самолет авиакомпании Ryanair был вынужден совершить экстренную посадку в датском аэропорту Биллунн из-за подравшихся на его борту эстонца и англичанина. В датском аэропорту информацию об экстренной посадке подтвердили, уточнив при этом, что двое из пассажиров были переданы местной полиции.
В драке участвовали 35-летний эстонец и 32-летний англичанин, оба находились в состоянии алкогольного опьянения. По словам датских журналистов, когда полицейские поднялись на борт самолета, британец спокойно сидел в своем кресле, однако эстонца пытались удержать на месте все члены экипажа, сообщает NEWSru.com.
Полицейским удалось вытащить буйного пассажира из самолета, после чего на него надели наручники и вместе со вторым нарушителем порядка отвезли в полицейский участок. Теперь мужчинам предстоит заплатить крупный штраф за то, что они подвергли воздушное судно опасности. Кроме того, ожидается, что им будет выставлен счет со стороны аэропорта Биллунн и со стороны авиакомпании Ryanair за экстренную посадку.