Հունստանում 24-ժամյա համընդհանուր գործադուլ է տեղի ունենում: Սա հունական արհմիությունների առաջին գործադուլն է այն բանից հետո, ինչ երկրում վարչապետ է նշանակվել Անտոնիս Սամարասան:
Մի քանի օր շարունակվող գործադուլը ուղղված է պետական ծախսերի`ավելի քան 11.5 միլիարդով կրճատման դեմ: Տնտեսման լրացուցիչ միջոցները ֆինանսական ամենամյա հերթական տրանշ ստանալու պահանջներից մեկն է , առանց որի Հունաստանը մի քանի շաբաթ անց կսննկանա:
Ինչպես հաղորդում է BBC-ի ռուսական ծառայությունը, հազարավոր ոստիկաններ են ժամանել Աթենքի կենտրոն, որպեսզի թույլ չտան բռնություններ, ինչպիսիք եղել են անցիալ բողոքի ակցիաների ժամանակ:
ԻՆչպես հաղորդում է «Վեստի.ru»-ն, օդանավակայաններում հետաձգում են չվերթները, կաթվածահար են եղել երկաթուղային հաղորդակցությունը: Չեն աշխատում խանութները, դեղատները եւ պետական հիմնարկությունները: Բողոքի ակցիային են միացել նաեւ լրագրողները եւ անգամ օդերեւութաբանները:

В Греции проходит 24-часовая всеобщая забастовка. Это первая всеобщая забастовка греческих профсоюзов со времени прихода к власти правительства премьер-министра Антониса Самараса в июне.
Забастовка, которая продлится сутки, проводится в знак протеста против дополнительного сокращения госрасходов на более чем $11.5 миллиардов. Дополнительные меры экономии являются одним из условий получения очередного транша финансовой помощи, без которого Греции через несколько недель грозит банкротство.
Как сообщает Русская служба BBC, тысячи полицейских были развернуты в центре Афин, чтобы предотвратить насилие, которым были омрачены предыдущие акции протеста.
Как сообщает «Вести.Ру», в аэропортах отменяют рейсы, парализовано железнодорожное сообщение. Не работают магазины, аптеки и госучреждения. К акции протеста присоединились журналисты и даже метеорологи.