Սեպտեմբերի 25-ին, ժամը 13.00-ին, ոստիկանության Գյումրիի բաժնի ծառայողները, թմրանյութ պահելու կասկածանքով, Գյումրի քաղաքի Թամանյան փողոցի տներից մեկից  բերման են ենթարկել 32-ամյա Հովհաննես Թ.-ին:
Ոստիկանության լրատվության վարչությունից հայտնում են, թե նա խոստովանել է, որ ինքը թմրամոլ է եւ իր տան բակում ունի   աճեցրած կանեփի  ցողուններ,  տան հարեւանությամբ գտնվող ավտոտնակի տանիքում` չորացրած ցողուններ, նույն ցողուններից` չորացրած տերեւներ, որոնք օգտագործում է ծխելու միջոցով:
Նույն օրը Հովհաննես Թ.-ն իր ավտոտնակի տանիքից ներկայացրել է կանեփի 133  չորացրած ցողուն` 1.750 գ կշռով, 2 փաթեթ` 8,8 գ եւ 439,9 գ կշռով կանեփի կանաչ զանգված, իսկ բակից արմատախիլ է արվել կանեփի 450 գ կշռով  23 ցողուն:

Житель армянского города Гюмри выращивал коноплю во дворе собственного дома. Днем 25 сентября сотрудники полицейского отдела подвергли приводу 32-летнего Ованнеса Т. По подозрению в незаконном хранении наркотиков.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Полиции, мужчина признался в том, что является наркоманом и во дворе собственного дома выращивает коноплю. Он также передал сотрудникам правоохранительных органов хранящуюся дома коноплю общим весом более 2 кг.
За минувшие сутки в Армении было зарегистрировано несколько пожаров. В том числе, по данным МЧС, в Ванадзоре сгорели несколько ульев и скамья. В Ереване произошло возгорание в котельной на улице Ширака. Сгорел мазут.