Հնդկաստանում տեղի է ունեցել հերթական խոշոր ավտովթարը. գետն է գլորվել ավտոբուս: 18 զոհվածների թվում կան երեխաներ:
Ինչպես հաղորդում է «Росбалт»-ը, մեքենան ընկել է գետը՝ ջարդելով պաշտպանիչ ցանկապատը: Փրկարարները չեն բացառում, որ զոհվածների թիվ ավելի մեծ է. ջրից դեռ ոչ բոլոր մարմիններն են հանել:
Հնդկաստանում բավականին հաճախ են պատահում խոշոր ավտովթարներ: Ամսավ սկզբին Հնդկաստանի հյուիսի Հիչալ-Փրադեշ նահանգում զոհվել է 28 մարդ: Ավտոբուսն ընկել էր 150 մետրից, երբ վարոդը շեղվել էր՝ փոխելու նստելատեղի դիրքը: Փրկարարները ստիպված եղան խնդրել բանակի օգնությունը՝ դժվարամատչելի անտառային տեղանքում դեպքի վայր հասնելու համար:

В Индии произошло очередное крупное ДТП. В результате падения в реку автобуса на западе страны погибли 18 человек. Среди них есть дети.
Как сообщает «Росбалт», машина упала в реку, пробив ограждение. Спасатели не исключают, что погибших может быть больше, поскольку нет уверенности, что из воды достали все тела.
Крупные дорожные происшествия для Индии не редкость. Так, в начале месяца в результате аварии пассажирского автобуса в штате Химачал-Прадеш на севере Индии погибли 28 человек. Автобус упал с обрыва высотой около 150 метров, когда водитель менял положение своего сидения и отвлекся. Спасателям пришлось запросить помощь у индийской армии, чтобы добраться до места происшествия в труднодоступной лесистой местности.