ՀՀ ԳՆ սննդամթերքի անվտանգության պետական ծառայության կողմից ձվի շուկայում իրականացված ուսումնասիրության շրջանակներում կատարվել է նմուշառում  «Երեւանի թռչնաբուծական ֆաբրիկա» ԲԲԸ-ի սեպտեմբերի 15-ի արտադրության օրվա մակնշմամբ խմբաքանակից: Լաբորատոր փորձաքննության արդյունքում պարզվել է, որ նշված խմբաքանակի ձվերը կարող են նաեւ մանրէաբանական ցուցանիշներով շեղումների (ՄԱՖԱՄ, ԱՑԽՄ, ախտ.ա/թ սալմոնել) պատճառ դառնալ:
Ծառայությունը կոչով դիմում է սպառողներին՝ պահպանել զգոնություն, ձեռք չբերել եւ չօգտագործել «ԵԹՖ» ապրանքանիշի վերոհիշյալ խմբաքանակի ձու:
ՀՀ ԳՆ ՍԱՊԾ տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի բաժնից հայտնում են, որ ԳՆ սննդամթերքի անվտանգության պետական ծառայության կողմից իրականացված ստուգումների արդյունքում պարզվել է, որ «Թամարա եւ Անի» ՍՊԸ-ի արտադրանք հանդիսացող (150գ չափածրարված) «Վիտանի» սփրեդը (ԱՑԽՄ, ՄԱՖԱՄ, բորբոսասնկեր, խմորասնկեր),  ինչպես նաեւ «Դուստր Մարիաննա» ՍՊԸ-ի արտադրանք հանդիսացող  ջնարապատ պանրիկը(խմորասունկ, բորբոսասունկ) մանրէաբանական ցուցանիշներով չեն համապատասխանում ՀՀ կառավարության 2006 թվականի դեկտեմբերի 21-ի N1925-Ն որոշման պահանջներին:
Ծառայությունը կոչով դիմում է սպառողներին՝ մինչեւ խախտումները վերացնելու ուղղությամբ կատարվող աշխատանքների ավարտը, պահպանել զգոնություն, ձեռք չբերել եւ չօգտագործել վերոնշյալ ապրանքները:

Служба безопасности продуктов питания Министерства сельского хозяйства Армении в результате проверок на армянском рынке выявила ряд продуктов, не соответствующих установленным правительством Армении критериям микробиологических показателей.
Как сообщили Новости Армении-NEWS.am в пресс-службе ведомства, в результате проверок было выявлено, что спред «Витани» (в 150-граммовой упаковке), производимый ООО «Тамара и Ани», а также глазурированный сырок компании ООО «Дустр Марианна» не соответствуют установленным правительством Армении 21 декабря 2006 г. критериям микробиологических показателей.
Госслужба также выявила отклонения по ряду показателей в партии куриных яиц от 15-го сентября компании «Ереванская птицефабрика», в частности, отклонения по показателям чистоты скорлупы, качества белка и желтка, специфического запаха, нехарактерного свежим яйцам, которые также могут стать причиной отклонений микробиологических показателей.
Госслужба призывает потребителей воздержаться от покупки вышеперечисленных продуктов до исправления производителями указанных нарушений.