Ֆլորիդա նահանգի Ուինթեր Սփրինգս քաղաքում ԱՄՆ-ի Արտասահմանյան պատերազմների վետերանների ասոցիացիայի բարեգործական ակցիան ավարտվել է ողբերգությամբ: Անհայտ անձինք ներխուժել են սրահ, որտեղ հավաքված էին բարեգործական երեկոյի մասնակիցները եւ կրակ են բացել: Երկու մարդ զոհվել է, եւս մեկը լուրջ վնասվածքներով տեղափոխվել է հիվանդանոց:
Ինչպես Associated Press-ին վկայակոչելով հայտնում է rbc-ն, ասոցիացիայի մասնակիցները երեկոյի վերջում պետք է մասնակցեին մոտովազքի. Նրանց մեծամասնությունը բայքերներ էին: Նրանք աջակցում են մարտական գործողությունների վետերաններին, նախկին զինվորականներին օգնում են աշխատանք գտնել:
Ոստիկանության աշխատակիցներին հաջողվել է ձերբակալել մի քանի հանցագործների: Նրանց մոտից  առգրավել են հրազեն: Հարձակման դրդապատճառները դեռեւս հայտնի չեն:

Благотворительная акция Ассоциации ветеранов зарубежных войн США в городе Уинтер-Спрингс (штат Флорида) завершилась трагедией. Неизвестные ворвались в зал, где собрались участники благотворительного вечера, и открыли пальбу. Погибли два человека, еще один получил серьезные ранения и был госпитализирован.
Как передает РБК со ссылкой на Associated Press, участники ассоциации по окончании трапезы должны были принять участие в мотопробеге: большинство членов организации являются байкерами. Они оказывают поддержку ветеранам боевых действий, помогают бывшим военнослужащим в трудоустройстве.
Сотрудникам полиции удалось задержать нескольких злоумышленников. Стражи порядка изъяли у преступников несколько единиц огнестрельного оружия. Мотивы нападения пока не известны.