Բուրյաթիայում ճանապարհային ոստիկանության տեսուչը  վրաերթի է ենթարկել 7-ամյա աղջնակի: Նա երեխային հիվանդանոց է հասցրել, հետո գնացել անտառ եւ ինքնասպան եղել: Միջադեպը կատարվել է Ուստ Բարգուզին գյուղում:
Ճանապարհատրանսպորտային ծառայության 32-այա տեսուչը ընթրիքից հետո ոստիկանության բաժանմունք էր վերադառնում իր Toyota Kluger մեքենայով: Երթեւեկելի մասում նա վրաերթի է ենթարկել 7-ամյա աղջնակի` նրան պատճառելով գլխի վնասվածք եւ վերջույթների կոտրվածք:  Ոստիկանության աշխատակիցը իր մեքենայով աղջկան հիվանդանոց է տեղափոխել:
Ինչպես հայտնում է «dni.ru»-ն, դրանից հետո տղամարդը հեռացել է գյուղից ոչ հեռու գտնվող անտառ եւ ինքնասպան եղել ծառայողական ատրճանակով: Ոստիկանի մարմինը հայտնաբերվել է նույն երեկոյան:

В Бурятии инспектор дорожной полиции сбил семилетнюю девочку. Полицейский отвез пострадавшего ребенка в больницу, а затем поехал в лес и застрелился.
Инцидент произошел вечером 30 сентября в поселке Усть-Баргузина. 32-летний инспектор дорожно-транспортной службы после ужина возвращался на дежурство в отделение полиции на своем автомобиле Toyota Kluger. На проезжей части он совершил наезд на семилетнюю девочку, причинив ей травмы головы и перелом конечности. Сотрудник полиции довез на своей машине пострадавшего ребенка в больницу.
Как сообщает «Дни.Ру», после этого мужчина отъехал в лесной массив, расположенный недалеко от поселка и покончил жизнь самоубийством, застрелившись из служебного пистолета. Тело полицейского с огнестрельными ранениями было обнаружено тем же вечером.