Բաքվում նախատեսում են բողոքի ակցիա անցկացնել Ռուսաստանի ժողովրդական արտիստ Ֆիլիպ Կիրկորովի ժամանման  կապակցությամբ, որի համերգը  պետք է կայանա Հեյդար Ալիեւի անվան համերգասրահում:
«Չի կարելի Պետական դրոշի օրը (նոյեմբերի 9-ին) թույլատրել հայկական արմատներ ունեցող Կիրկորովի այցը մեր մայրաքաղաք: Դիմելով կազմակերպիչներին` ցանկանում եմ նշել, որ դեռեւս ուշ չէ: Եթե կազմակերպիչները որոշեն համերգն անցկացնել, մենք մտադիր ենք բողոքի ցույց անցկացնել Հեյդար Ալիեւի պալատի առաջ», -  Vesti.Az-ին հայտնել է  «Ղարաբաղի ազատագրման կազմակերպության» նախագահ Ակիֆ Նագին:
Հիշեցնենք, որ ռուս  հայտնի երգիչ, ժողովրդական արտիստ Ֆիլիպ Կիրկորովը նոյեմբերի 9-ին  մենահամերգով հանդես կգա Բաքվում: Տվյալ համերգը  երգչի առաջին մենահամերգն է Ադրբեջանի մայրաքաղաքում: Ավելի վաղ Ֆիլիպ Կիրկորովը Բաքվում մասնակցել էր ռուսական աստղերի խմբակային համերգին` նվիրված Իգոր Կրուտոյի բենեֆիսին:

В Баку планируют провести акцию протеста против приезда народного артиста России Филиппа Киркорова, который должен выступить с концертом во Дворце Гейдара Алиева.
«Нельзя допустить приезд имеющего армянские корни Киркорова в нашу столицу в День Государственного флага (9 ноября). Обращаясь к организаторам, хочу, отметить, что пока не поздно. Если организаторы решатся провести концерт, мы намерены провести акцию протеста у входа во Дворец Гейдара Алиева», - сообщил Vesti.Az председатель так называемой «Организации освобождения Карабаха» Акиф Наги.
Напомним, известный российский певец, народный артист Филипп Киркоров выступит 9 ноября в Баку с соло-концертом. Данный концерт станет первым сольным концертом артиста в столице Азербайджана. Ранее Филипп Киркоров, выступая в Баку, принимал участие в сборном концерте российских звезд, приуроченном бенефису Игоря Крутого.