Իրանի նախագահ Մահմուդ Ահմադինեժադը Տնտեսական համագործակցության կազմակերպության (ՏՀԿ) անդամ պետությունների ղեկավարների գագաթաժողովին մասնակցելու համար կմեկնի Ադրբեջան:
Ինչպես հայտնում է FARS-ը, այցի շրջանակում նախատեսվում է Իրանի նախագահի հանդիպումը Ադրբեջանի ղեկավարության հետ: Գագաթաժողովը նշանակված է հոկտեմբերի 13-14-ին:
Տնտեսական համագործակցության կազմակերպությունը տարածաշրջանային տնտեսական կազմակերպություն է` հիմնադրված 1985 թվականին Միջին Ասիայի եւ Մերձավոր Արեւելքի երկրների կողմից, 1977 թվականի մարտի 12-ին հիմնադիր երեք երկրների` Իրանի, Պակիստանի եւ Թուրքիայի  կողմից ստորագրված Իզմիրի պայմանագրի կանոնադրության հիմքով գործող Զարգացման տարածաշրջանային համագործակցության կազմակերպության իրավահաջորդն է:

Президент Ирана Махмуд Ахмединежад посетит Азербайджан для участия в саммите глав государств - членов Организации экономического сотрудничества (ОЭС).
Как сообщает агентство FARS, в рамках визита планируется встреча президента Ирана с руководством Азербайджана. Саммит намечен на 13-14 октября.
Организация экономического сотрудничества (ОЭС) — региональная межгосударственная экономическая организация, образованная в 1985 году странами Средней Азии и Ближнего Востока и являющаяся правопреемницей Организации регионального сотрудничества для развития, действовавшей на основе Устава — Измирского договора, подписанного тремя странами учредителями — Ираном, Пакистаном и Турцией 12 марта 1977 года.