Վրացի միլիարդատեր Բիձինա Իվանիշվիլու գլխավորած ընդդիմադիր «Վրացական երազանք» դաշինքը՝ ձայների 94.05% հաշվարկից հետո ստացել է քվեների 55,08%-ը: Հոկտեմբերի 1-ին կայացած խորհրդարանական ընտրություններում նախագահ Միխաիլ Սահակաշվիլու «Միասնական ազգային շարժում» կուսակցությունը ստացել է ձայների 40,14%. Քրիստոնեադեմոկրատները ստացել է 2,04%, իսկ Վրաստանի Լեյբորիստական կուսակցությունը 1,25%: Մնացած կուսակցությունները հավաքել են մեկ տոկոսից պակաս քվեներ:
Վրաստանի օրենսդրությամբ խորհրդարան են անցնում ձայների 5% նիշը հաղթահարած կուսակցությունները: Այսպիսով վրացական խորհրդարանում ներկայացված կլինի երկու կուսակցություն՝ Սահակաշվիլու ՄԱՇ-ը եւ Իվանիշվիլու «Վրացական երազանք» դաշինքը:

Оппозиционный блок «Грузинская мечта» миллиардера Бидзины Иванишвили c 55,08% голосов лидирует на выборах в парламент Грузии после подсчета 94,05% бюллетеней. «Единое национальное движение», возглавляемое действующим президентом страны Михаилом Саакашвили, набрало 40,14%.Христианские демократы набрали 2,04%, Лейбористская партия - 1,25%, остальные – менее одного процента. Об этом сообщает Центризбирком Грузии.
В парламент проходят партии, преодолевшие барьер в 5%. Таким образом, по пропорциональным спискам в грузинском парламенте будут представлены только две крупнейшие политические силы.
Что касается выборов по одномандатным округам, то, по предварительным данным, «Грузинская мечта» победила в 38 округах, «Единое Нацдвижение» - в 34. Пока нет данных по одному округу – Аспиндза в армянонаселенной области Самцхе-Джавахк.