Հանրապետության տարածքում վաղը` հոկտեմբերի 4-ին, առավելապես հյուսիսային շրջաններում, հոկտեմբերի 5-8-ին շրջանների մեծ մասում սպասվում է կարճատեւ անձրեւ եւ ամպրոպ: Այս մասին NEWS.am-ին հայտնեցին Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից: Քամին հարավ-արեւմտյան շրջաններում կլինի 2-7մ/վրկ, ամպրոպի ժամանակ հնարավոր է քամու ուժգնացում 15-20 մ/վրկ արագությամբ: Օդի ջերմաստիճանը հոկտեմբերի 4-7-ին` ցերեկները աստիճանաբար կնվազի 4-5 աստիճանով:
Երեւանում`հոկտեմբերի 4-ի երեկոյան ժամերին հնարավոր է, իսկ հոկտեմբերի 5-8-ին առավելապես գիշերվա առաջին կեսին եւ օրվա երկրորդ կեսին սպասվում է կարճատեւ անձրեւ եւ ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ հնարավոր է քամու ուժգնացում 15-20 մ/վրկ արագությամբ:

На территории Армении завтра, 4 октября - преимущественно в северных районах, 5-8 октября - на большей части территории ожидается кратковременный дождь и гроза. Об этом Новости Армении-NEWS.am сообщили в пресс-службе министерства чрезвычайных ситуаций Армении. Скорость ветра в юго-западных районах – 2-7 м/сек, во время грозы возможно усиление ветра до 15-20 м/сек. Температура воздуха 4-7 октября дням постепенно понизится на 4-5 градусов.
В Ереване в вечерние часы 4 октября возможны, а 5-8 октября преимущественно в первую половину ночи и вторую половину дня ожидается кратковременный дождь и гроза, во время грозы возможно усиление ветра до 15-20 м/сек.