12-ամյա երեխային մահացու վրաերթի ենթարկած եւ դեպքի վայրից փախուստի դիմած ոստիկան Կնյազ Աշոտի Բարսեղյանի դեմ հարուցված քրեական գործը ուղարկվել է դատարան: Այս մասին NEWS.am-ը տեղեկանում է Դատական տեղեկատվական համակարգից:  Սեպտեմբերի 29-ին գործը ընդունվել է վարույթ, սակայն առայժմ դատական նիստ չի նշանակվել:
Ըստ մեղադրական եզրակացության` Կնյազ Բարսեղյանին մեղադրանք է առաջադրվել այն բանի համար, որ նա ավտոմեքենան վարելիս թույլ է տվել ճանապարհային երթեւեկության կանոնների խախտում, որն անզգուշությամբ առաջացրել է մարդու մահ:
Այսպես. ՀՀ ոստիկանության Երեւան քաղաքի վարչության ՊՊԾ գնդի ոստիկան Կնյազ Բարսեղյանը 2012թ.հունիսի 26-ին` ժամը 21-ի սահմաններում, Արմավիրի մարզի Արմավիր-Երեւան ավտոճանապարհի 1-ին կիլոմետրի հատվածում վարելով «Ֆոլցվագեն-Գոլֆ» մակնիշի 25 ՕՕ 645 պետհամարանիշի ավտոմեքենան, խախտելով ճանապարհային երթեւեկության կանոնների 67-րդ կետի պահանջները` ունենալով վրաերթը կանխելու տեխնիկական հնարավորություն` երթեւեկության համար վտանգն առաջացնելու պահից սկսած միջոցներ չի ձեռնարկել իր վարած ավտոմեքենայի ընթացքը դանդաղեցնելու, կամ լրիվ կանգնեցնելու միջոցով հնարավորություն տալ 12-ամյա Լեւոն Թադեւոսյանին դուրս գալու ավտոմեքենայի ընթացագոտուց, որի արդյունքում վրաերթի է ենթարկել նրան եւ անզգուշությամբ պատճառել մահ: Նա մեղադրվում է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 242-րդ հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով: Այս  հոդվածը պատժվում է ազատազրկմամբ` առավելագույնը 5 տարի ժամկետով` որոշակի պաշտոններ զբաղեցնելու կամ որոշակի գործունեությամբ զբաղվելու իրավունքից զրկելով` առավելագույնը 3 տարի ժամկետով:
Նշենք, որ ոստիկանի նկատմամբ խափանման միջոցը չի փոխվել եւ շարունակում է մնալ` ստորագրությամբ քաղաքից չհեռանալը:
Ավելի վաղ NEWS.am-ը հայտնել էր, որ Երեւան-Արմավիր ավտոճանապարհի Մեծամոր քաղաքի տարածքում հունիսի 26-ին, ժամը 21.00-ի սահմաններում վրաերթի է ենթարկվել 12-ամյա Լեւոն Թ.-ն, ով Մեծամորի հիվանդանոց տանելու ճանապարհին մահացել է: Հունիսի 27-ին, նրա ծննդյան օրն էր: Վրաերթի ենթարկողը երեխային թողել էր անօգնական վիճակում եւ դեպքի վայրից հեռացել: Լեւոնը փորձել էր հեծանիվով ճանապարհն անցնել, որի ժամանակ էլ նրան հարվածել էր մեքենան:
Ավելի ուշ Մեծամորի Ոստիկանություն էր ինքնակամ ներկայացել «Ֆոլքսվագեն Գոլֆ» մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդ Կնյազ Բարսեղյանը եւ հայտնել, որ 12-ամյա երեխային վրաերթի է ենթարկել ինքը` նշված մեքենայով:

Возбужденное против совершившего смертельный наезд на 12-летнего ребенка и сбежавшего с места происшествия полицейского Князя Барсегяна уголовное дело отправлено в суд. 29 сентября дело принято в производство, но пока судебное заседание не назначено.
Согласно обвинительному заключению, Князю Барсегяну предъявлено обвинение в том, что он при вождении автомобиля допустил нарушение правил дорожного движения, которое по неосторожности вызвало смерть человека.
Так, полицейский полка ППС Управления полиции Еревана Князь Барсегян 26 июня 2012 года в пределах 21.00 на 1-ом км отрезка автодороги Армавир –Ереван на автомобиле марки «Фольксваген Гольф» с госномерами 25 ՕՕ 645, нарушив требования п.67 правил дорожного движения, имея техническую возможность предотвращения наезда, с момента возникновения опасности для движения не предпринял мер для замедления хода автомобиля или полной его остановки, не дав возможность 12-летнему Левону Тадевосяну выйти из зоны движения автомобиля, в результате чего подверг наезду его и по неосторожности вызвал смерть. Он обвиняется по признакам ч.2 ст.242 УК Армении. Эта статья предусматривает лишение свободы максимум на срок 5 лет, лишая права занимать определенные должности или заниматься определенной деятельностью максимум на три года. Отметим, что по отношению к полицейскому мера пресечения не изменена: подписка о невыезде.
Ранее Новости Армении - NEWS.am сообщало, что на территории города Мецамор на автотрассе Ереван - Армавир 26 июня в пределах 21.00 был подвергнут наезду 12-летний Левон Т., который по дороге в больницу Мецамора скончался. 27 июня был днем его рождения. Подвергший наезду оставил ребенка в беспомощном состоянии и сбежал с места происшествия. Левон пытался на велосипеде проехать через дорогу, в это время машина ударила его.
Позднее в полицию Мецамора пришел водитель автомобиля Князь Барсегян и сообщил, что 12-летнего ребенка подверг наезду он.