Հալեպի Ալ-Արքուբի շրջանում, այսօր՝ հոկտեմբերի 10-ին, «Սիրիայի ազատ բանակի» դիպուկահարի գնդակից հայ է զոհվել: Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտնել է Հալեպում Բերիո թեմի առաջնորդարանի մամուլի խոսնակ Ժիրայր Ռեիսյանը: Նա նաեւ նշել է, որ, ըստ նախնական տեղեկությունների, զոհվածը Մինաս Սազյանն է: Ռեիսյանի ներկայացմամբ, քաղաքի այդ շրջանում գտնվում են բիզնես-կենտրոններ, ինչպես նաեւ հայկական հաստատություններ:
Նշենք, որ վերջին տվյալնրով, նա արդեն 35-րդ հայն է, ով զոհվել է Սիրիայում բախումների ընթացքում: Թեեւ կառավարական զորքերին հաջողվել է զինված ընդիմադիրներից ազատագրել քաղաքի մեծ մասը, այդոըհանդերձ քաղաքի շատ հատվածներում դեռ գործում են «Սիրիայի ազատ բանակի» դիպուկահարներ:

В алеппском районе Аль-Аркуб 10 октября от пули снайпера так называемой «сирийской свободной армии» погиб армянин. Об этом в беседе с корреспондентом Новости Армении - NEWS.am сообщил пресс-секретарь Берийской епархии Армянской апостольской церкви в Алеппо Жирайр Реисян. Реисян также отметил, что, по предварительным данным, погибший - Минас Сазян. По словам Реисяна, в районе Аркуб находятся бизнес центры, а также множество армянских учреждений.
Отметим, что по последним данным, это уже 35-ый армянин, погибший результате противостояния в Сирии. Несмотря на то, что правительственным войскам удалось освободить от боевиков оппозиции большую часть города, во многих его кварталах пока орудуют снайперы так называемой «сирийской свободной армии».