Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 18-ին ընդունել է ամերիկահայ բարերարներ Սեմ եւ Սիլվա Սիմոնյաններին ու նրանց ուղեկցող անձանց:
Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, թե հանդիպման ընթացքում քննարկվել են մայրաքաղաք Ստեփանակերտում «Թումո» ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնի հիմնադրման հետ կապված հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը նշել է, որ նման կենտրոնի առկայությունն Արցախում հանդիսանում է ինտելեկտուալ ոլորտում ներդրումների լավագույն տարբերակներից մեկը, որը մեծ խթան կհանդիսանա հանրապետությունում տեղեկատվական տեխնոլոգիաների եւ մատաղ սերնդի մտավոր կարողությունների զարգացման համար:

STEPANAKERT. – Nagorno-Karabakh Republic (NKR) President Bako Sahakyan on Thursday met with American-Armenian philanthropists, Sam and Silva Simonian, and the individuals accompanying them.
Founding of the “Tumo” Center for Creative Technologies in capital city Stepanakert was discussed during the meeting, Central Information Department of the Office of the NKR President informs.
According to the President, the existence of such center will be one of the best forms of investments made into the intellectual sphere, and it will give serious impetus to the development of Information Technology in NKR and intellectual capabilities of the younger generation.
Also, Bako Sahakyan stressed that this project is one of the best manifestations of the Motherland-Diaspora cooperation.