Խանջյան 20 հասցեում կիսակառույցի փլուզման հետեւանքով տուժածների հետազոտությունները հիմնականում ավարտվել են: Ինչպես NEWS.am-ին տեղեկացրին Առողջապահության նախարարության մամուլի ծառայությունից, «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնի բուժանձնակազմը վնասվածքներ ստացած շինարարներին դուրս է բերել շոկային վիճակից։
Ավելի մանրամասն հետազոտության արդյունքով պարզվել է, որ պատահարից տուժածներից միայն երկուսի վիճակն է գնահատվում ծանր։
Նշենք, որ ավելի վաղ հայտարարվել էր, որ 5 մարդ գտնվում է ծանր, իսկ 4-ի միջին ծանրության վիճակում։
Նոր տվյալով՝ մյուս տուժածները ստացել են թեթեւ մարմնական վնասվածքներ։
Տուժածների վիճակին ծանոթանալու նպատակով ՀՀ առողջահության նախարար Դերենիկ Դումանյանն այս պահին գտնվում է «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնում։
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էր NEWS.am-ը, հոկտեմբերի 25-ին, ժամը 13.10-ին ահազանգ է ստացվել, որ Երեւանի Խանջյան փողոցի թիվ 20 շենքի մոտակայքում տեղի է ունեցել կիսակառույց շենքի փլուզում, կան տուժածներ. անհրաժեշտ է հրշեջ-փրկարարների օգնությունը: Դեպքի վայր են մեկնել ՃԿԿ ԱԻ արձագանքման, հատուկ փրկարարական ջոկատի հերթապահ խմբերը եւ վեց մարտական հաշվարկ:
Խանջյան 20 հասցեում կիսակառույցի փլուզման հետեւանքով փլատակների տակ է մնացել 11 հոգուց բաղկացած շինարարական բրիգադ: Այժմ պարզվել է 9 տուժածի ինքնություն` Կամո Կագրամանով (50 տ.), Արման (40 տ.), Արման Գրիգորյան (25 տ.), Արսեն Հայրապետյան (30 տ.), Նահապետ Բադալյան, Վոլոդյա Մաթեւոսյան եվ Սիրակ Թովմասյան, Էդիկ Սուքիասյան (30 տ.) եւ Ռոբերտ Առաքելյան (53 Տ.):

YEREVAN. – The medical examinations, which were conducted on those who were injured as a result of the collapse of a semi-constructed building at the heart of Armenia’s capital city Yerevan, are finished. The hospital staff has taken the injured construction workers out of their state of shock, the Health Ministry press service informed Armenian News-NEWS.am
As a result of the examinations, solely two of the injured are in critical condition. The others have sustained minor injuries. Health Minister Derenik Dumanyan has arrived in hospital to check up on the condition of the injured.
As Armenian News-NEWS.am informed earlier, a construction crew of eleven remained under the debris as a result of Thursday’s collapse of a building in downtown Yerevan. The Ministry of Emergency Situations  received a call at 1:10pm informing that firemen and rescuers were needed. Subsequently, the firemen and rescuers were dispatched to the scene.
And the identities of the nine injured are made public, and they are as follows: Kamo Kagramanov, 50, Arman, 40, Arman Grigoryan, 25, Arsen Hayrapetyan, 30, Nahapet Badalyan, Volodya Matevosyan, Sirak Tovmasyan, Edik Sukiasyan, 30, and Robert Arakelyan, 53.