Նոյեմբերի 23-ին ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունեց ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Ռոբերտ Բրադկեին, Իգոր Պոպովին, Ժակ Ֆորին եւ ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկին:
Հանդիպմանը նախարար Նալբանդյանը համանախագահների ուշադրությունը հրավիրեց Ադրբեջանի բարձրագույն ղեկավարության կողմից շարունակաբար արվող սադրիչ հայտարարությունների վրա՝ նշելով, որքան էլ դրանք ներքին օգտագործման համար լինեն, սակայն լուրջ վնաս են հասցնում բանակցային գործընթացին եւ սրում են իրավիճակը տարածաշրջանում, հայտնում են ԱԳՆ-ից։
Համանախագահները Հայաստանի արտգործնախարարին ներկայացրեցին Ստեփանակերտում Արցախի նախագահի հետ ունեցած հանդիպման արդյունքները եւ շփման գծում լարվածության նվազեցմանն ուղղված իրենց առաջարկությունները։
Զրուցակիցները քննարկեցին դեկտեմբերին Դուբլինում կայանալիք ԵԱՀԿ արտգործնախարարների խորհրդի շրջանակներում Հայաստանի եւ Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների եռանախագահների հետ հանդիպման հնարավորությունը։

Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян принял 23 ноября сопредседателей Минской группы ОБСЕ по урегулированию нагорно-карабахского конфликта – Роберта Брадтке (США), Игоря Попова (РФ), Жака Фора (Франция), а также личного представителя действующего председателя ОБСЕ, посла Анджея Каспршика.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе МИД Армении, глава внешнеполитического ведомства обратил внимание посредников на перманентные провокационные заявления руководства Азербайджана. По его словам, несмотря на то, что они направлены на внутреннюю аудиторию, тем не менее, наносят серьезный ущерб переговорному процессу и обостряют ситуацию в регионе.
Сопредседатели МГ ОБСЕ представили министру итоги состоявшейся в Степанакерте встречи с президентом НКР Бако Саакяном и свои предложения по снижению напряженности на линии соприкосновения.
Собеседники обсудили возможность организации встречи глав МИД Армении и Азербайджана с сопредседателями МГ ОБСЕ в рамках предстоящего в декабре в Дублине заседания СМИД ОБСЕ.