Իտալական ընկերությունները չեն բացառում «Հյուսիս-Հարավ» ավտոմայրուղու շինարարությանը մասնակցելու հնարավորությունը: Այդ մասին հայտարարել է Իտալիայի տնտեսական զարգացման փոխնախարար Պաոլո Ռոմանին Հայաստանի տրանսպորտի եւ կապի նախարար Գուրգեն Սարգսյանի հետ հանդիպմանը:
Նրա խոսքով, Իտալիայում շատ խոշոր ընկերություններ կան, որոնք զբաղվում են ճանապարհների շինարարությամբ: Նա հույս է հայտնել, որ այդ ընկերությունները մասնակցություն կունենան «Հյուսիս-Հարավ» ավտոմայրուղու շինարարության միջազգային մրցույթին: Ռոմանին չի բացառել նաեւ իտալական ընկերությունների մասնակցությունը Իրան-Հայաստան երկաթուղու կառուցմանը:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկել են նաեւ Հայաստանում հեռահաղորդակցության որակի բարձրացման հարցեր, այդ թվում՝ թվային հեռուստատեսությանն անցման եւ Համացանցն ավելի մատչելի դարձնելու հարցերը:

The participation of Italian companies in construction of North-South highway is not ruled out, Italian Deputy Minister of Economical Development Paulo Romani told at the meeting with RA Transport and Communication Minister Gurgen Sargsyan.
According to Romani, there are many large Italian companies engaged in road construction. He expressed confidence that companies will participate in the international tender on North-South highway construction, just as in Iran-Armenia railway building.
The officials discussed the issues on increase of telecommunication quality in Armenia, including TV digitization and access to Internet.