Իտալական ընկերությունները չեն բացառում «Հյուսիս-Հարավ» ավտոմայրուղու շինարարությանը մասնակցելու հնարավորությունը: Այդ մասին հայտարարել է Իտալիայի տնտեսական զարգացման փոխնախարար Պաոլո Ռոմանին Հայաստանի տրանսպորտի եւ կապի նախարար Գուրգեն Սարգսյանի հետ հանդիպմանը:
Նրա խոսքով, Իտալիայում շատ խոշոր ընկերություններ կան, որոնք զբաղվում են ճանապարհների շինարարությամբ: Նա հույս է հայտնել, որ այդ ընկերությունները մասնակցություն կունենան «Հյուսիս-Հարավ» ավտոմայրուղու շինարարության միջազգային մրցույթին: Ռոմանին չի բացառել նաեւ իտալական ընկերությունների մասնակցությունը Իրան-Հայաստան երկաթուղու կառուցմանը:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկել են նաեւ Հայաստանում հեռահաղորդակցության որակի բարձրացման հարցեր, այդ թվում՝ թվային հեռուստատեսությանն անցման եւ Համացանցն ավելի մատչելի դարձնելու հարցերը:

Итальянские компании не исключают возможность участия в строительстве автомагистрали «Север-Юг». Об этом заявил заместитель министра экономического развития Италии Пауло Романи на встрече с министром транспорта и связи Армении Гургеном Саркисяном в Ереване.
По его словам, в Италии много крупных компаний, которые занимаются строительством дорог. Он выразил надежду, что эти компании примут участие в международном конкурсе по строительству автомагистрали «Север-Юг». Романи не исключил также участия итальянских компаний в строительстве железной дороги Иран-Армения.
В ходе встречи собеседники обсудили вопросы повышения качества телекоммуникаций в Армении, в том числе перехода на цифровое телевидение и расширение возможностей доступа к интернету.