Հրազդան քաղաքում նկատվում է ջրծաղիկի համաճարակ: Ըստ «Ժողովուրդ»-ի աղբյուրների՝ նախակրթարանների եւ դպրոցների բազմաթիվ երեխաներ այս օրերին բացակայում են ուսումնական պարապմունքներից ջրծաղիկով հիվանդ լինելու պատճառով:
Վարակվածների թվով ամենաշատ դեպքերը գրանցվել են քաղաքի թիվ 6 դպրոցում, որի տնօրեն Գրիշա Ղազարյանը մեզ հետ զրույցում հաստատեց լուրը՝ հավելելով. «Դա համաճարակ դիտել չի կարելի: Անհանգստանալու կարիք էլ չկա, դա վտանգավոր հիվանդություն չէ, եւ ավելի լավ է երեխաները հիմա հիվանդանան, քան ավագ տարիքում: Այս ընթացքում շուրջ 30-40 երեխա հիվանդացել է եւ բուժվել»:
Տնօրենի վկայությամբ՝ հիվանդության պատճառով զանգվածային բացակայությունները սկսվել են դեռեւս հոկտեմբերին: Երեկվա դրությամբ դպրոցի 312 աշակերտից դասի չեն ներկայացել 15-ը, որից միայն 6-ը՝ ջրծաղիկով հիվանդ լինելու պատճառով:

В административном центре Котайкской области Армении – городе Раздан, началась эпидемия ветрянки. Как сообщает газета «Жоховурд», многие дети и подростки в эти дни не посещают детсады и школы, поскольку заразились  инфекцией.
«Больше всего заболевших в городской средней школе N6, директор которой Гриша Казарян в беседе с нашим корреспондентом подтвердил эти сведения, добавив: «Это нельзя рассматривать как эпидемию. Причин для беспокойства также нет. Это не опасное заболевание, и лучше, чтобы дети перенесли его сейчас, чем в более старшем возрасте. За последний период заболели и уже вылечились порядка 30 – 40 детей».
Как отметил директор школы, массовые пропуски из-за ветрянки начались еще в октябре. По данным на вчерашний день, из 312 учеников в школе на уроках отсутствовали 15, из которых только 6 из-за ветрянки», - пишет «Жоховурд».