ԼՂՀ-ի եւ Ադրբեջանի զորքերի շփման գծում, նոյեմբերի 28-ին տեղի կունենա ԵԱՀԿ հերթական դիտարկումը: ԼՂՀ ԱԳ նախարարության մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ դիտարկումը նախատեսված է ԼՂՀ Մարտունիի շրջանի ուղղությամբ:
Ղարաբաղյան կողմից դիտարկմանը կմասնակցեն ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի դաշտային օգնականներ Խրիստո Խրիստովը եւ Եվգենի Շարովը: ԵԱՀԿ ներկայացուցիչներին կուղեկցեն ԼՂՀ ԱԳՆ եւ ՊՆ աշխատակիցները:
Ադրբեջանի կողմից դիտարկմանը կմասնակցեն ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրշիկը, նրա դաշտային օգնական Իրժի Աբերլեն, համակարգող Պիտեր Կին եւ անձնական օգնական Ուիլյամ Փրայորը:

На линии соприкосновения Вооруженных сил Нагорно-Карабахской Республики и Азербайджана 28 ноября пройдет очередной мониторинг ОБСЕ. Как сообщили корреспонденту Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе МИД НКР, мониторинг запланирован на Мартунинском направлении.
С карабахской стороны мониторинг проведут полевые помощники личного представителя действующего председателя ОБСЕ Христо Христов и Евгений Шаров. Представителей ОБСЕ будут сопровождать сотрудники Минобороны и МИД.
С азербайджанской стороны мониторинг проведут личный представитель действующего председателя ОБСЕ Анжей Каспшик, его полевой помощник Иржи Аберле, координатор Питер Ки и личный помощник Уильям Прайор.