Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 27-ին հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն գյուղատնտեսական նշանակության հողերի հաշվարկային զուտ եկամուտի հետ առնչվող հարցերի շուրջ:
Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, թե համապատասխան զեկույցներով հանդես են եկել ԼՂՀ ԿԱ անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի նախագահ Կառլեն Պետրոսյանը եւ գյուղատնտեսության նախարար Անդրանիկ Խաչատրյանը:
Նախագահ Սահակյանն ընդգծել է գործընթացի պատշաճ իրականացման անհրաժեշտությունը՝ նշելով դրա կարեւորությունը գյուղատնտեսության զարգացման, հողօգտագործողների աշխատանքի խրախուսման եւ հողերի պահպանման ու բարելավման տեսանկյունից:

STEPANAKERT. - The Artsakh [Nagorno-Karabakh] President Bako Sahakyan convened a working consultation on Tuesday to discuss issues related to income of agricultural of lands.
Head of the State Committee of Real Estate and Cadastre under the Artsakh Cabinet of Ministers Karlen Petrosyan and Artsakh Minister of Agriculture Andranik Khachatryan delivered corresponding reports, presidential press service informs.
President Sahakyan emphasized the need for proper implementation of the process, stating its importance for agricultural development, stimulation of land users, preservation and improvement of lands.