Վերջին երկու օրում չորս տիբեթցիներ ինքնահրկիզման գործողություն են կատարել: Բացի այդ, Չինաստանի իշխանությունները ճնշել են տիբեթցի ուսանողների ցույցն ընդդեմ Պեկինի: «Ամերիկայի ձայնի» Տիբեթի ծառայության տվյալներով, նոյեմբերի 26-ին ինքնասպանություն է գործել երեք մարդ, դրանից մեկ օր առաջ մահացել էր ինքնահրկիզման գործողություն կատարած կին վանականը:
30-ամյա տիբեթցին ինքնահրկիզման էր դիմել Սիչուան նահանգում: Հաղորդվում է, որ նա կարգախոսներ է բացականչել՝ կոչ անելով վերադարձնել Դալայ-լամային եւ պայքարել Տիբեթի ազատության համար:
Հանսու նահանգում 24-ամյա տղամարդը ինքնասպան էր եղել վանքի մոտ: Նա նույնպես Տիբեթի ազատագրության կարգախոսներ է հնչեցրել: Որրորդ տղամարդը (18 տարեկան) նույնպես զոհվել է ինքնահրկիզումից: Սանգագի վանական համալիրի կին վանական Մինդրոլ Ջարգեյլինգը մահացել է նոյեմբերի 25-ին Ցինհայ նահանգի կառավարության շենքի դիմաց:

За последние два дня четыре тибетца совершили акты самосожжения. Кроме того, китайские власти подавили демонстрацию тибетских студентов против правительства Пекина. По данным Тибетской службы «Голоса Америки», 26 ноября самоубийство совершили трое мужчин. Днем ранее скончалась поджегшая себя монахиня.
30-летний тибетец совершил самосожжение в провинции Сычуань. Сообщается, что он выкрикивал лозунги, призывая к возвращению Далай-ламы и свободе тибетского народа. 24-летний мужчина покончил с собой перед монастырем в провинции Ганьсу. Он также выкрикивал призывы к свободе Тибета. Третий мужчина, 18-илет, также скончался после того, как поджег себя в Ганьсу. Женщина из монастыря Сангаг Миндрол Дхаргейлинг скончалась в огне 25 ноября перед правительственным зданием в провинции Цинхай.
Кроме того, китайские спецслужбы подавили многотысячную демонстрацию тибетских студентов в Цинхае. Несколько участников акции протеста получили серьезные ранения. Демонстранты выкрикивали лозунги, требуя языкового равноправия и больших свобод.