Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն, այսօր՝ նոյեմբերի 28-ին, ընդունել է նոյեմբերի 27-29-ին պաշտոնական այցով Երեւան ժամանած Ռուսաստանի Դաշնության պետական սահմանի դաշնային գործակալության («Ռոսգրանիցա») ղեկավար Դմիտրի Բեզդելովի գլխավորած պատվիրակությանը:
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանում ՌԴ պետական գործակալության ներկայացուցչության բացման հարցը, որը կլինի «Ռոսգրանիցա»-յի առաջին ներկայացուցչությունը: Պարոն Բեզդելովը խոսել է իր ղեկավարած կառույցի գործունեության ռազմավարական նպատակների եւ գործառույթների մասին: Նա նաեւ մանրամասներ է ներկայացրել այսօր պետական սահմանի տեղամասեր կատարած այցի վերաբերյալ: Երկուստեք ընդգծվել է, որ ռուսական խոշորագույն գործակալության հիմնումը կնպաստի սահմանային ենթակառուցվածքների եւ անցման կետերի արդիականացման աշխատանքների արդյունավետ իրականացմանը:
Վարչապետ Սարգսյանը նշել է, որ Հայաստանը շահագրգռված է գործակալության ներկայացուցչության բացման հարցում եւ պատրաստ է աջակցել վերջինիս` իր առաքելության իրականացման գործում:

Премьер-министр Армении Тигран Саркисян принял делегацию Федерального агентства государственной границы России («Росграница») Дмитрия Безделова, находящегося в Ереване с официальным визитом 27-29 ноября.
Стороны обсудили вопрос открытия представительства Росграницы в Армении – первого за рубежом. Дмитрий Безделов упомянул о стратегических целях деятельности руководимой им структуры и ее функциях. Он представил подробности о посещении участков государственной границы. Стороны выразили убежденность, что работа агентства поможет усовершенствованию и модернизации пограничной инфраструктуры и переходов.
Т. Саркисян отметил, что Армения заинтересована в открытии представительства и готова оказать агентству содействие.