Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանն, այսօր՝ նոյեմբերի 29-ին, ընդունել է ՌԴ Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի անդամ, ՀՀ Ազգային ժողովի եւ ՌԴ Դաշնային ժողովի համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի համանախագահ Նիկոլայ Ռիժկովին եւ նրա գլխավորած պատվիրակությանը:
Հանրապետության նախագահը ողջունել է հյուրերին եւ հայ-ռուսական դաշնակցային գործընկերության զարգացման, ինչպես նաեւ երկու բարեկամ ժողովուրդների միջեւ կապերի առավել ամրապնդման գործում բարձր գնահատել հայ ժողովրդի վաղեմի եւ հավատարիմ բարեկամ, Հայաստանի ազգային հերոս Նիկոլայ Ռիժկովի անձնական ներդրումը, ընդգծել նրա ակտիվ եւ շահագրգիռ գործունեությունը միջխորհրդարանական համագործակցության հանձնաժողովի համանախագահի պաշտոնում:
Զրուցակիցները գոհունակությամբ են խոսել միջազգային կազմակերպությունների շրջանակներում եւս երկու երկրների խորհրդարանականների սերտ փոխգործակցության մասին:
Նիկոլայ Ռիժկովը Նախագահ Սերժ Սարգսյանին ներկայացրել է Երեւանում այսօր կայացած հայ-ռուսական միջխորհրդարանական հանձնաժողովի 21-րդ նիստի արդյունքները, կարեւորել հանձնաժողովի առաքելությունը ոչ միայն խորհրդարանների, այլ նաեւ երկու պետությունների միջեւ հարաբերությունների ամրապնդման ու զարգացման գործում:
Սերժ Սարգսյանը հաջողություններ է մաղթել հանձնաժողովին եւ հույս հայտնել, որ համանախագահների գլխավորությամբ հայ եւ ռուս խորհրդարանականները այսուհետ եւս նույնպիսի արդյունավետությամբ եւ շահագրգռությամբ կշարունակեն իրենց գործունեությունը:

On November 29 the President of Armenia Serzh Sargsyan received the member of the Federal Assembly of Russian Federation, chairman of the Armenian-Russian Inter-parliamentary Commission Nikolai Ryzhkov and his delegation.
The President of Armenia praised the personal contribution of Ryzhkov in the development of Armenian-Russian partnership and strengthening the friendly relations between the two countries, stressing his active service as co-chair of the Inter-parliamentary Committee on Cooperation between the National Assembly and the Federal Assembly of the Russian Federation.
The two sides expressed satisfaction with the steady cooperation between the parliaments of countries in the framework of international organizations. Ryzhkov presented to Sargsyan the results of the 21st meeting of the parliamentary committee, stressing the importance of the Committee’s mission, not only in parliamentary co-operation, but also the strengthening of relations between Armenia and Russia.