«...Առաջին օրվանից ես նշել եմ, պնդել եմ, որ ծեծ, ջարդ ոստիկանությունում ես կատեգորիկ արգելում եմ.... ստորացնել մարդուն... էդ աշխատաոճը ես չեմ հանդուրժի այս համակարգում: Ծեծել չի կարելի: Դա քրեորեն հետապնդելի է»: Ոստիկանապետ Վովա Գասպարյանի այս խոսքերն է հիշեցնում «Հայկական ժամանակ» թերթը եւ հավելում.
«Երեկ հայտնի դարձավ, որ նոյեմբերի 15-ին ոստիկանության Նոր Նորքի բաժնում 7 ոստիկանների կողմից առանձնակի դաժանությամբ ծեծի է ենթարկվել 31-ամյա Մհեր Անդրեասյանը, որը բերման էր ենթարկվել կողոպուտ կատարելու կասկածանքով: Այս դեպքի մասին տեղեկացրել են Անդրեասյանի հարազատները եւ փաստաբանը: Պահանջելով, որ Անդրեասյանն ընդունի իր մեղքը եւ ցուցմունք գրի, ոստիկանները նրան ոտքերով ու բռուցքներով ծեծի են ենթարկել, ապա սկսել են հարվածներ հասցնել աթոռով: Մհեր Անդրեասյանն այժմ կալանավորված է եւ շարունակում է պնդել, որ կողոպուտի հետ որեւէ առնչություն չունի:
Կատարվածից կարելի է մեկ եզրակացության անել. Վովա Գասպարյանը տեսախցիկների առաջ վերոնշյալ ելույթից հետո իր ենթականերին թաքուն «աչքով է արել», թե հանկարծ լուրջ չընդունեք: Այլ բացատրության չի կարող ունենալ մեկ ամիս անց կատարված այս գազանությունը»,- գրում է «Հայկական ժամանակը»։

«… С первого дня я отметил, настоял, что категорически запрещаю в Полиции избиения… унижать человека… я не буду терпеть в системе этот стиль работы. Избивать нельзя. Это уголовно наказуемо». Эти слова начальника Полиции Армении Владимира Гаспаряна напоминает газета «Айкакан жаманак», сообщая о новом случае избиения человека в полицейском отделении.
«Вчера стало известно, что в столичном полицейском отделении Нор-Норка 7 полицейских жестоко избили 31-летнего Мгера Андреасяна, подвергнутого приводу по подозрению в совершении грабежа. Об инциденте сообщили родные и адвокат Андреасяна. Требуя дать признательные показания, полицейские избивали его ногами и кулаками, а после стали наносить удары стулом. Мгер Андреасян сейчас находится под арестом, продолжая настаивать, что не имеет никакого отношения к грабежу.
Из произошедшего можно сделать лишь один вывод. Вова Гаспарян после своего вышеупомянутого выступления перед телекамерами негласно «подмигнул» подчиненным, мол, не принимайте это всерьез. Никакого другого объяснения имевшее через месяц после выступления зверство иметь не может», - пишет «Айкакан жаманак».