Իրեն Գաղտնի Սանտա անվանող տղամարդը Նյու Յորք եւ Նյու Ջերսի նահանգներում «Սենդի» փոթորկից տուժած բնակիչներին 100 հազար դոլար է բաժանել:
«Այս պարագայում կարեւորը փողը չէ: Իմ գործողությունները բարության ինքնաբուխ դրսեւորում էին: Ես պարզապես օրինակ եմ ծառայում», - լրագրողներին ասել է «Սանտան», ով հրաժարվել է իսկական անունը հայտնելուց եւ արգելել է իրեն լուսանկարելը: Նա պարզապես նշել է, որ բնակվում է Միսուրիում, գրում է «Ինտերֆաքս-Ռելիգիան»:
Տղամարդու խոսքով՝ նախկինում Գաղտնի Սանտա անվան տակ թաքնվում էր իր ընկեր Լերի Ստյուարտը, որը կարիքավորներին ավելի քան 1 մլն դոլար էր բաժանել եւ լրագրողներին իր անուն-ազգանունը համաձայնել էր հայտնել մահից քիչ ժամանակ առաջ միայն:

Мужчина, назвавшийся Секретным Сантой, раздал $100 тыс. пострадавшим от урагана «Сэнди» жителям штатов Нью-Йорк и Нью-Джерси.
«В данном случае деньги - не главное. Мои действия - это что-то вроде спонтанного проявления доброты. Я просто подаю пример», - заявил журналистам этот человек, отказавшийся называть свое имя и запретивший себя фотографировать. Он лишь рассказал, что живет в штате Миссури, передает «Интерфакс-Религия».
По словам мужчины, ранее под именем Секретного Санты скрывался его друг Лэрри Стюарт, раздавший нуждающимся более $1 млн. и согласившийся назвать журналистам имя и фамилию лишь незадолго до своей кончины в 2007 году.