Համաձայն ԼՂՀ ՊԲ օպերատիվ տվյալների, նոյեմբերի 25-ից դեկտեմբերի 1-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 200 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1000 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը ձեռնպահ են մնացել հակառակորդի սադրիչ գործողություններին պատասխանելուց եւ անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկել շփման գծի ողջ երկարությամբ մարտական դիրքերի պաշտպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

Азербайджанская сторона продолжает нарушать режим прекращения огня на линии соприкосновения с Нагорно-Карабахской Республикой.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, в течение прошедшей недели, согласно оперативным данным, на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских войск Азербайджан более 200 раз нарушил режим прекращения огня, произведя более 1000 выстрелов из различных видов стрелкового оружия по армянским позициям.
Передовые подразделения Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, не поддавшись на провокационные действия противника, по всему периметру линии соприкосновения уверенно несли боевое дежурство.