Համաձայն ԼՂՀ ՊԲ օպերատիվ տվյալների, նոյեմբերի 25-ից դեկտեմբերի 1-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 200 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1000 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը ձեռնպահ են մնացել հակառակորդի սադրիչ գործողություններին պատասխանելուց եւ անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկել շփման գծի ողջ երկարությամբ մարտական դիրքերի պաշտպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

STEPANAKERT. – The adversary violated the ceasefire, at the line of contact between the Karabakh-Azerbaijani opposing forces, around 200 times in the passing week. During this time, more than 1,000 shots were fired in the direction of Armenian positions—and by way of different-caliber artillery weapons—, the Nagorno-Karabakh Republic Defense Army reports.
The Defense Army vanguard units, however, refrained from responding to the adversary’s provocative actions and took necessary measures to confidently defend the military positions along the entire length of the line of contact.