Այսօր` դեկտեմբերի 7-ին, տեղի է ունեցել Ազգային ժողովի Էթիկայի հանձնաժողովի նիստը, որի ժամանակ քննարկել են Հայ հեղափոխական դաշնակցության դիմումը` կապված նոյեմբերի 21-ի ԱԺ արտահերթ նստաշրջանը տապալելու հետ:
Մեր տեղեկություններով` նիստի ժամանակ միջադեպ է արձանագրվել, որի հետեւանքով հանձնաժողովի նախագահի տեղակալը` ՀՀԿ-ական պատգամավոր Դավիթ Հարությունյանը, լքել է նիստը:
Տեղեկությունը հաստատեց նաեւ Դավիթ Հարությունյանը` հավելելով. «Ինձ արգելել են խոսել նիստի ժամանակ, դրա համար էլ նիստից դուրս եմ եկել: Նիստը ապօրինի էր, իմ գնահատականը դրա վերաբերյալ կտարածեմ»:
Մեր տեղեկություններով` Էթիկայի հանձնաժողովի ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանը Դավիթ Հարությունյանին թույլ չի տվել իր կարծիքը հայտնել եւ մասնակցության ունենալ նիստին` հիմնավորելով, որ չի կարող մասնակցել իրեն վերաբերող հարցի քննարկմանը: Բանն այն է, որ Դավիթ Հարությունյանը, լինելով ՀՀԿ խմբակցության անդամ, մեկն է այն 83 պատգամավորներից, ով չի մասնակցել արտահերթ նիստին եւ այն տապալվել է:

On December 7 the Committee on Ethics of the National Assembly (Parliament) of Armenia held a meeting, during which the application of Armenian Revolutionary Federation party related to the failure of November 21 extraordinary session of parliament was discussed.
According to Armenian News-NEWS.am, during the meeting an incident took place that caused the Deputy Chairman, MP from the ruling Republican Party of Armenia Davit Harutyunyan to leave the meeting. The news was also confirmed by David Harutyunyan.
“I was forbidden to speak during the meeting, so I left. The meeting was illegal, I will distribute my assessment of that later,” Harutyunyan told Armenian News-NEWS.am.