Միջկուսակցական բովանդակային երկխոսությունը ապագայում եւս կնպաստի Ռուսաստանի եւ Հայաստանի միջեւ համագործակցության ամրապնդմանը: Այդ մասին ասվում է «Միասնական Ռուսաստան» կուսակցության նախագահ, Ռուսաստանի Դաշնության վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդեւի` ՀՀԿ 14-րդ համագումարին հղած իր ուղերձում:
Մեդվեդեւն ընդգծել է, թե իշխող կուսակցության համագումարը կարեւոր հասարակաքաղաքական իրադարձություն է, որի որոշումները ուղղակի ազդեցություն կունենան երկրի ապագայի, հետեւաբար նաեւ  ռազմավարական գործընկերության բնույթ կրող  հայ-ռուսական հարաբերությունների վրա:
«Այդ համագործակցության մեջ նշանակալի ներդրում ունի «Միասնական Ռուսաստանի» եւ Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության արգասաբեր համագործակցությունը, այն կուսակցությունների, որոնք խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքում ստացել են իրենց քաղաքացիների մեծամասնության աջակցությունը»,- ասել է նա:
«Վստահ եմ, որ միջկուսակցական բովանդակային երկխոսությունը ապագայում եւս կնպաստի Ռուսաստանի եւ Հայաստանի միջեւ համագործակցության ամրապնդմանը: Համագումարին մաղթում եմ բարեհաջող աշխատանք, իսկ եղբայրական Հայաստանին` ամենայն բարիք, խաղաղություն եւ բարգավաճում»,– եզրափակել է Դմիտրի Մեդվեդեւը:
Դմիտրի Մեդվեդեւի ուղերձը համագումարում ընթերցել է «Միասնական Ռուսաստան» կուսակցության ներկայացուցիչ, բեւեռախույզ, աշխարհագրական գիտությունների դոկտոր, ՀՀ ԳԱԱ արտասահմանյան անդամ, Պետական ծովային ակադեմիայի պատվավոր պրոֆեսոր, Խորհրդային Միության հերոս Արթուր Չիլինգարովը:

YEREVAN. – The comprehensive inter-party dialogue will contribute to the strengthening of cooperation between Russia and Armenia in the future as well. This is stated in the message which Dmitry Medvedev, the Russian Federation’s (RF) ruling United Russia Party Chairman and RF PM, addressed to the 14th congress of Armenia’s ruling Republican Party (RPA).
In his message, Medvedev stressed that the RPA congress, which is convened Saturday, is an important sociopolitical event, whose decisions will directly impact Armenia’s future and, consequently, the Armenian-Russian ties as well.
“The fruitful cooperation between United Russia and the Republican Party of Armenia—those parties that received the support of the majority of their citizens as a result of parliamentary elections—have a significant contribution to that cooperation,” Dmitry Medvedev’s message reads in particular.
To note, the RF PM’s message was read at the RPA congress by renowned Russian-Armenian polar explorer and former Deputy Speaker of the Russian State Duma, Arthur Chilingarov.