Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել ԱՄՆ փոխնախագաh Ջոզեֆ Բայդենին:
«Հարգելի պարոն փոխնախագահ, Հայաստանի կառավարության անունից իմ խորին ցավակցությունն եմ հայտնում Քընեքթիքըթ նահանգում օրերս տեղի ունեցած սոսկալի ողբերգության կապակցությամբ: Մենք սգում ենք ամերիկյան ժողովրդի հետ միասին, կիսում նրա վիշտը եւ աղոթում Աստծուն անմեղ զոհերի հոգիների հանգստության համար: Խնդրում եմ զոհվածների ընտանիքների անդամներին եւ բարեկամներին փոխանցել մեր կարեկցանքն ու սփոփանքի խոսքերը»:
Հիշեցնենք, դեկտեմբերի 14-ին Կոնեկտիկուտ նահանգում Ադամ Լանզան տանը սպանել էր մորը, հետո զինված գնացել էր  Sandy Hook դպրոց, որտեղ դասավանդում էր մայրը: Այնտեղ նա սպանել էր 20 երեխայի եւ  վեց մեծահասակի, ինչից հետո ինքնասպան էր եղել:

YEREVAN. – Armenia’s Premier Tigran Sargsyan issued a message of condolence to US Vice President Joe Biden, in connection with the fatal school shooting in the United States.
“On behalf of the Government of Armenia, I extend my deep condolences in connection with the terrible tragedy that took place recently in the [US] State of Connecticut.
We grieve together with the American people, share their sorrow, and pray to God so that the souls of the innocent victims may rest in peace.
I ask you to extend our words of sympathy and comfort to the family members and friends of the victims,” Armenian PM’s message reads in particular.
To note, the Sandy Hook Elementary school shooting on December 14 claimed the lives of 26 people, including 20 children.