Այն ամենի համար, ինչին հասել եմ, պարտական եմ մայրիկիս: Այս մասին, այսօր՝ դեկտեմբերի 18-ին, Երեւանում, լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարեց ֆրանսիացի աշխարհահռչակ դերասան Ալեն Դելոնը, ով Հայաստան է ժամանել «Շնորհավոր Ամանոր, մայրիկ» ֆիլմի երեւանյան պրեմիերայի առիթով:
Քանի որ ֆիլմի երկու գաղափարները ամանորյա հրաշքն է եւ մայրական սերը, լեգենդար դերասանին հարցրեցին իր մոր մասին: Նրա պատասխանը ապշեցրեց ներկաներին իր անկեղծությամբ. «մայրս հիմա կլիներ 101 տարեկան եւ եթե նա կենդանի լիներ, ես նրան շքեղ նվերներ չէի տա, այլ պարզապես կփորձեի նրա կողքին լինել ամեն վայրկյան: Այն ամենի համար, ինչին հասել եմ, պարտական եմ մայրիկիս: Այն, ինչ ունեմ հիմա, ես նրանից եմ վերցրել. եթե ես տաղանդավոր եմ, դա նրա տաղանդն է, եթե ես գեղեցիկ եմ, դա նրա գեղեցկությունն է: Մորս հեռանալուց առաջ ես նրան ասացի, որ ինչ արել եմ, ինչի հասել եմ, իր համար եմ արել: Ես երբեք չեմ մոռանա նրա աչքերի հպարտությունը, երբ նա լսեց այդ խոսքերը»,-արցունքն աչքերին պատմեց դերասանը:
Ալեն Դելոնը լրագրողներին պատմեց ոչ միայն մոր հանդեպ ունեցած սիրո մասին: Ինչպես պարզվում է, նա հիմա մենակ է. «Ես ունեցել եմ ու հիմա էլ ունեմ ամեն ինչ, բայց իմ կյանքում սիրո պակաս կա...»,-խոստովանեց լեգենդար դերասանը, ով իր կյանքում կանանց շրջանում ուշադրության պակաս չի ունեցել:
Երեւանյան ասուլիսում եւս լրագրողուհիներից մեկը ֆիլմի մասին հարց տալու փոխարեն պարզապես հարցրեց. «Կարելի՞ է Ձեզ համբուրել»: Ալեն Դելոնը ներկաների ծիծաղի ներքո սիրով համբուրեց աղջկա երկու այտերը:
Հիշեցնենք, որ «Շնորհավոր Ամանոր, մայրիկ» ֆիլմի պրեմիերան տեղի կունենա դեկտեմբերի 18-ի երեկոյան, «Մոսկվա» կինոթատրոնում:

Всем, чего я добился, я обязан своей маме, заявил 18 декабря на пресс-конференции в Ереване известный французский актер Ален Делон, который находится в Армении в связи с премьерой фильма «С новым годом, мамы!».
Так как две основные идеи фильма - это новогоднее чудо и материнская любовь, легендарного актера спросили о его маме. Ответ поразил журналистов своей искренностью и пронзительностью: «Моей маме сейчас был бы 101 год, и если бы она была жива, я не одаривал бы ее роскошными подарками, я просто старался бы быть с ней рядом каждую секунду. Всем, чего я добился, я обязан ей. Все, что я имею сейчас, я взял у нее: если я талантлив – это ее талант, если красив – это ее красота. Тогда, перед ее уходом, я сказал ей, что все, чего добился, я добился для нее. Я никогда не забуду гордости в ее глазах, когда она услышала эти слова», - рассказал, прослезившись, Ален Делон.
Впрочем, легендарный актер рассказал журналистам о своей любви не только к маме. Как оказалось, он сейчас одинок: «У меня было, да и есть почти все. Но в моей жизни очень не хватает любви…» - признался актер. Нужно отметить, что недостатка в женском внимании он явно не испытывает: прямо на пресс конференции одна из молодых журналисток не удержалась и вместо вопроса о фильме спросила «А можно я вас поцелую?» Под общий смех и аплодисменты Ален с улыбкой поцеловал смелую девушку в обе щеки. Но ведь одно дело - любовь всенародная, а другое – любовь взаимная и личная, не так ли?
Напомним, что премьера фильма «С новым годом, мамы!» состоится на экране ереванского кинотеатра «Москва» 18 декабря. Эта лента – полная юмора, но пронзительная и трогательная история новогодних чудес в жизни обычных людей, таких как мы с вами.