Դեկտեմբերի 20-ին Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Հայաստանում Եվրոպայի Խորհրդի գլխավոր քարտուղարի հատուկ ներկայացուցիչ Սիլվիա Զեհեին` Հայաստանում նրա առաքելության ավարտի կապակցությամբ:
ԱԺ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, թե Աբրահամյանը շնորհակալություն հայտնեց տիկին Զեհեին համագործակցության եւ կատարած աշխատանքի համար` նշելով, որ 2008 թվականից նա նպաստել է Հայաստանում Եվրոպայի Խորհրդի ծրագրերի իրականացմանը՝ ներդրում ունենալով ժողովրդավարության, մարդու իրավունքների ու այլ ոլորտներում բարեփոխումների գործընթացում:
ԵԽ գլխավոր քարտուղարի հատուկ ներկայացուցիչը նշեց, որ բարձր է գնահատում Եվրոպայի խորհրդի եւ ՀՀ Ազգային ժողովի միջեւ համագործակցությունը, այն գնահատելով գերազանց եւ արդյունավետ: Նրա խոսքով, այս տարիների ընթացքում Հայաստանի խորհրդարանը ընդունել է մի շարք կարեւոր օրենքներ, որոնք նպաստել են ՀՀ-ում ժողովրդավարության ամրապնդմանը եւ խորացմանը, մասնավորապես Ընտրական օրենսգիրքը, «Զանգվածային լրատվության մասին» օրենքը եւ այլն: Նա կարեւորեց նաեւ ԵԽԽՎ-ԱԺ փոխգործակցությունը` նշելով, որ ԵԽԽՎ-ում ԱԺ պատվիրակությունը արդյունավետ եւ կառուցողական գործունեություն է իրականացնում:

Спикер парламента Армении Овик Абрамян принял 20 декабря специального представителя генерального секретаря Совета Европы Сильвию Зехе в связи с завершением миссии в стране.
Как сообщили Новости Армении - NEWS.am в пресс-службе парламента Армении, Овик Абрамян поблагодарил Зехе за проделанную ею работу и сотрудничество, отметив, что она внесла значительный вклад в осуществление программ Совета Европы в Армении, в частности, развитие процессов демократизации и реформ в многочисленных секторах.
Зехе, в свою очередь, отметила, что высоко оценивает сотрудничество между парламентом Армении и Советом Европы. По ее словам, на протяжении нескольких лет парламент Армении принял ряд важнейших законов, которые способствовали укреплению и углублению демократии в стране, в частности, это Избирательный кодекс, закон «О средствах массовой информации» и другие.