Դեկտեմբերի 25-ին պաշտպանության նախարարությունում տեղի է ունեցել ՀՀ գերիների, պատանդների եւ անհայտ կորածների հարցերով զբաղվող հանձնաժողովի ամփոփիչ նիստը, որը վարել է հանձնաժողովի նախագահ, ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը: Նիստի ընթացքում քննարկվել են 2012 թվականին կատարված աշխատանքները եւ հստակեցվել է 2013 թվականի աշխատանքային ծրագիրը:
ՊՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, թե հանձնաժողովի անդամները ներկայացրել են տարվա ընթացքում կատարած աշխատանքները եւ հանդես եկել առաջարկություններով: Նշվել է, որ հանձնաժողովի աշխատանքները որոշակի արդյունք են տվել 2012 թվականի ընթացքում: Աշխատանքներն ավելի արդյունավետ կլինեն, եթե Ադրբեջանը գործի միջազգային նորմերի շրջանակում եւ չստեղծի անհարկի խոչընդոտներ:
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն իր ամփոփիչ խոսքում նշել է, որ 2013թ.-ին հանձնաժողովը էլ ավելի է խորացնելու համագործակցությունը միջազգային կառույցների հետ` Ադրբեջանում գտնվող մյուս հայ գերիների վերադարձը եւս ապահովելու համար:

YEREVAN. – The Armenian State Commission on Prisoners of War, Hostages, and Missing Persons convened its year-end session Tuesday. Commission Chairman and Defense Minister Seyran Ohanyan chaired the event.
Members of the commission discussed the activities that were carried out in 2012 and clarified the work program for the coming year.
It was noted that the activities of this state body have given some result over the course of the passing year. The discussants added, however, that this work will be more effective if Azerbaijan were to act within the framework of international norms and not create unnecessary obstacles, MOD press service informs.
In closing, Armenia’s defense minister noted that the Commission will further deepen the cooperation with international organizations in 2013, so that the remaining Armenian captives in Azerbaijan can return to Armenia.