Դեկտեմբերի 25-ին պաշտպանության նախարարությունում տեղի է ունեցել ՀՀ գերիների, պատանդների եւ անհայտ կորածների հարցերով զբաղվող հանձնաժողովի ամփոփիչ նիստը, որը վարել է հանձնաժողովի նախագահ, ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը: Նիստի ընթացքում քննարկվել են 2012 թվականին կատարված աշխատանքները եւ հստակեցվել է 2013 թվականի աշխատանքային ծրագիրը:
ՊՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, թե հանձնաժողովի անդամները ներկայացրել են տարվա ընթացքում կատարած աշխատանքները եւ հանդես եկել առաջարկություններով: Նշվել է, որ հանձնաժողովի աշխատանքները որոշակի արդյունք են տվել 2012 թվականի ընթացքում: Աշխատանքներն ավելի արդյունավետ կլինեն, եթե Ադրբեջանը գործի միջազգային նորմերի շրջանակում եւ չստեղծի անհարկի խոչընդոտներ:
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն իր ամփոփիչ խոսքում նշել է, որ 2013թ.-ին հանձնաժողովը էլ ավելի է խորացնելու համագործակցությունը միջազգային կառույցների հետ` Ադրբեջանում գտնվող մյուս հայ գերիների վերադարձը եւս ապահովելու համար:

В Министерстве обороны Армении состоялось итоговое заседание комиссии по вопросам пленных, заложников и без вести пропавших. Заседание вел министр Сейран Оганян. На заседании обсуждались проделанные работы и определена рабочая программа на 2013 год.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе МО Армении, члены комиссии доложили о проделанных работах и внесли предложения. Было отмечено, что комиссии удалось достичь определенных результатов в 2012 году. Однако работа станет более эффективной, если Азербайджан будет соблюдать международные нормы, и не будет создавать препятствий.
Подводя итоги, Сейран Оганян отметил, что в 2013 году комиссия еще более углубит сотрудничество с международными структурами для освобождения армянских пленных, находящихся в Азербайджане.