16-ամյա  Ի. Ե-ն «Սենյոր» հոթելում ԻԻՀ քաղաքացի Ա. Ռ. Խ-ի հետ ժամանակ անցկացնելուց հետո թալանել է նրան:Այս մասին NEWS.am-ը տեղեկացավ  Կենտրոն եւ Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանից:
16-ամյա  Ի. Ե-ին մեղադրանք է առաջադրվել այն բանի համար, որ նա, Իրանի Իսլամական Հանրապետության քաղաքացի Ա. Ռ. Խ-ի հետ գտնվելով Երեւան քաղաքի Վ.Սարգսյան փողոցում գործող «Սենյոր» հոթելում, Ա. Խ-ի տաբատի գրպանից գաղտնի հափշտակել է վերջինս դրամապանակը, որի մեջ եղել է 40 հազար ՀՀ դրամ, 61 հազար 63 ՀՀ դրամին համարժեք 150 ԱՄՆ դոլար, 405 հազար ՀՀ դրամին համարժեք 3 մլն պարսկական թուման, բանկային քարտեր, ընդհանուր 506,063 ՀՀ դրամի գույքային վնաս: Քրեական գործ է հարուցվել 177 հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ կետով` գողությունը, որը կատարվել է խոշոր չափերով:
Խափանման միջոց ընտրվել է հսկողության հանձնելը: Գործը դատարան է ստացվել դեկտեմբերի 26-ին: Առաջիկայում կնշանակվի դատական քննության օրը:

As Armenian News - NEWS.am was informed by the Yerevan court of general jurisdiction of administrative districts Kentron and Nork-Marash, there has been another crime story in Yerevan "Senior” motel. The 16-year-old I.E. robbed a citizen of Iran.
The young offender has been charged for stealing the purse from A.R.H., with whom she had spent the night in the mentioned motel. There was AMD 40,000 (about $90), $ 150, 3 million Iranian rials, bank cards. In general, the foreigner was robbed in the amount of more than $1,100.
On the fact of the incident a criminal case under article 177, part 2, paragraph 2 of the Criminal Code (grand theft) has been initiated. As a preventive measure, oversight has been selected. The trial date has not been set yet.