Հոլիվուդյան խոշորագույն կինոընկերությունների աշխատակիցներին բռնեցրել են համացանցից «պիրատային» նյութեր բեռնելիս:
Կինոարդյունաբերության աշխատակիցները բոլորից շատ են բողոքում իրենց  միլիարդների վնաս հասցնող «պիրատներից», սակայն, երեւում է, իրենք էլ դեմ չեն ֆիլմերի, սերիալների ու խաղերի կրկնօրինակները գողանալուն:
Փորձագետները հետազոտություն են անցկացրել ScanEye ծրագրով, որն ընդունակ է անսխալ որոշել, թե ինչ ֆայլեր են ներբեռնվել տվյալ համակարգչում՝ այս կամ այն IP-հասցեից: «Պիրատության» մեջ բռնեցրել են Paramount Pictures, Warner Bros. Entertainment, Sony Pictures, Walt Disney եւ 20th Century Fox ընկերությունների աշխատակիցներին, հայտնում է vesti.ru-ն:
Այս ընկերությունները MPAA-ի՝ Կինոընկերությունների ամերիկյան ասոցիացիայի կազմում են, որը համացանցով անօրինական ֆիլմերի տարածման դեմ պայքարի առաջամարտիկներից է:

Сотрудников крупнейших голливудских кинокомпаний поймали за скачиванием пиратского контента. Работники киноиндустрии больше других протестуют против пиратов, которые причиняют им многомиллиардные убытки, однако, видимо, и сами не прочь «украсть» нелегальные копии фильмов, сериалов и игр.
Эксперты проводили исследование с помощью программы ScanEye, которая способна безошибочно определить, какие файлы были загружены на компьютер под тем или иным IP-адресом. В пиратстве уличили Paramount Pictures, Warner Bros. Entertainment, Sony Pictures, Walt Disney и 20th Century Fox, сообщает «Вести.Ру».
Так, например, на адреса 20th Century Fox загрузили фильм «Джефф, живущий дома», серию телесериала «90210» и игру «Hollywood Squares». В число незаконных «скачек» мультфильм «Ледниковый период: Континентальный дрейф», фантастический боевик «Голодные игры» и большое количество игр для PC и консолей.
Все вышеуказанные студии входят в MPAA -  Американскую ассоциацию кинокомпаний, которая является знаменитым борцом с нелегальным распространением фильмов через Интернет.