Փետրվարի 18-ին կայանալիք նախագահական ընտրություններին մասնակցելու համար Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով այսօր` դեկտեմբերի 31-ին, փաստաթղթեր է ներկայացրել «Ժառանգություն» կուսակցության նախագահ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը:
ԿԸՀ մամուլի քարտուղար Հերմինե Հարությունյանը NEWS.am-ին հայտնեց, որ Րաֆֆի Հովհաննիսյանն ինքնառաջադրվել է, իսկ փաստաթղթերը ԿԸՀ է բերել նրա լիազոր-ներկայացուցիչ Արմեն Մարտիրոսյանը:
Նշենք, որ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը թվով 13-րդն է, ով փաստաթղթեր է ներկայացնում ԿԸՀ:
Ավելի վաղ Հայաստանի կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով փաստաթղթեր էին ներկայացրել նախագահի 12 թեկնածու` անկուսակցական Մհեր Հայրապետյանը, էպոսագետ Վարդան Սեդրակյանը, «Ազգային ինքնորոշում միավորում» կուսակցության նախագահ Պարույր Հայրիկյանը, Հայաստանի նախագահ, ՀՀԿ ղեկավար Սերժ Սարգսյանը. «Ազգային համաձայնություն» կուսակցության ղեկավար Արամ Հարությունյանը, քաղաքագետ Անդրեաս Ղուկասյանը, ինքնառաջադրմամբ Պավլիկ Սարգսյանը, Մամուլի ազգային ակումբի ղեկավար Նարինե Մկրտչյանը եւ ԼՂՀ նախկին արտգործնախարար Արման Մելիքյանը, նախկին վարչապետ Հրանտ Բագրատյանը, Հայաստանի մարտական կարատե կոբուդոյի ազգային ֆեդերացիայի նախագահ Տարոն Աբրահամյանն ու «Քաշաթաղ» հասարակական կազմակերպության նախագահ Ռոբերտ Սիմոնյանը:
Թեկնածությունների առաջադրման վերջնաժամկետը հունվարի 4-ն է: Հունվարի 4-ից կսկսվի թեկնածուների գրանցման ժամկետը եւ կավարտվի հունվարի 14-ին:

Для участия в предстоящих 18 февраля президентских выборах в Армении председатель партии «Наследие» Раффи Ованнисян 31 декабря представил документы в Центральную избирательную комиссию Армении.
Как сообщила Новости Армении – NEWS.am пресс-секретарь ЦИК Эрмине Арутюнян, Раффи Ованнисян самовыдвинулся, а документы в ЦИК представил его полномочный представитель Армен Мартиросян.
Отметим, что Раффи Ованнисян – 13-й кандидат, представивший документы в ЦИК. Ранее в Центральную избирательную комиссию представили свои документы 12 кандидатов в президенты: беспартийный Мгер Айрапетян, эпосовед Вартан Седракян, председатель объединения «Национальное самоопределение» Паруйр Айрикян, действующий президент Армении, лидер Республиканской партии Серж Саргсян, руководитель партии «Национальное согласие» Арам Арутюнян, политолог Андреас Гукасян, самовыдвиженец Павлик Саркисян, руководитель Национального пресс-клуба Нарине Мкртчян, бывший министр иностранных дел Нагорно-Карабахской Республики Арман Меликян, бывший премьер-министр Грант Багратян, председатель Национальной федерации боевого каратэ и кобудо Армении Тарон Абрамян и председатель общественной организации «Кашатаг» Роберт Симонян. Конечный срок выдвижения кандидатур – 4 января. С 4 января начнется период регистрации кандидатов, который завершится 14 января.