Հունվարի 2-ին Փարիզի արվարձանների բազմաբնակարան շենքում բռնկված հրդեհի հետեւանքով 5 մարդ զոհվել է, 13 հոգի վնասվածքներ են ստացել:
Ինչպես հայտնում է AP գործակալությունը` վկայակոչելով հրշեջ ծառայությանը, Ժենվիլյի կոմունայի  վեցհարկանի շենքի վառվելու մասին ահազանգը հրշեջ ծառայությունն ստացել է առավոտյան մոտ ժամը 4-ին: Հրդեհը հաջողվել է  մարել 2 ժամ հետո: Հրդեհից առավել շատ տուժվել են շենքի 4-րդ եւ 5-րդ հարկի բնակարանները:
Հրշեջներից մեկի տեղեկություններով` զոհվածներից մեկը երեխա է եղել: Եւս մեկ երեխա տուժել է, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին: Հրդեհը մարելու ժամանակ տուժել են նաեւ երկու հրշեջներ:

Пять человек погибли, 13 получили ранения в результате пожара, вспыхнувшего 2 января утром в многоквартирном доме в пригороде Парижа.
Как сообщает агентство AP со ссылкой на пожарную службу, сообщение о воспламенении в шестиэтажном доме коммуны Женвилье поступило на пульт пожарной службы около 4 часов утра. Пожар удалось ликвидировать спустя два часа. Больше всего от огня пострадали две квартиры на четвертом и пятом этажах здания.
По информации пожарных, один из погибших - ребенок. Еще один ребенок пострадал, передает РИА Новости.  При тушении пожара пострадали также двое пожарных.