Դոմբայում հսկայական գնդի մեջ սահելը երկու ռուսների համար ողբերգությամբ է ավարտվել: Դենիս Բուրակովը եւ Վլադիմիր Շչերբակովը հրահանգիչների օգնությամբ մտել են հսկայական գնդի մեջ, որը գլորել են լեռնալանջից: Սակայն գունդը շեղվել է նախանշված ճանապարհից եւ գլորվել դեպի անդունդը: Գունդը գտնվել է սառցակալած Սիրամարգի աչք կոչվող լճի մոտի դժվարամատույց տեղանքում, հաղորդվում է հանրապետության Քննչական կոմիտեի կայքում:
Երբ երիտասարդներին գտել են, Դենիս Բուրակովը դեռ ողջ է եղել, բայց ողնաշարի կոտրվածք է ունեցել եւ հիվանդանոցի ճանապարհին մահացել: Երկրորդ երիտասարդը ուղեղի ցնցում եւ թեթեւ վնասվածքներ է ստացել, գրում է «Կոմսոմոլսկայա պրավդան»:
Կատարվածը տեսագրել են զոհվածի ընկերները: Ցանցում տեղադրված հոլովակում երեւում է, որ հսկայական գնդում սահելը թանկարժեք զբաղմունք չէ: «Ի՞նչ արժե» հարցին գունդը ճակատագրական ուղի ուղարկած անձը պատասխանում է. «300 ռուբլի»:
«Ի՞նչ է կատարվում», - հարցնում է կադրից դուրս ձայնը, երբ գունդը շեղվում է ուղուց: «Վթար», - պատասխանում են նրան:

Катание в огромном шаре зорбе на склонах Кавказа в Домбае закончилось трагедией для двух россиян. Денис Бураков и Владимир Щербаков не без помощи инструктора залез в огромный шар, который пустили со склона. Однако зорб сбился с намеченной траектории, и направился прямо к пропасти. Зорб был найден в труднодоступном месте у замерзшего озера Павлиний глаз, сообщается на сайте Следственного комитета республики.
Когда молодых людей нашли, Денис Бураков был еще жив, но получил компрессионный перелом позвоночника и по дороге в больницу умер. Второй парень получил сотрясение мозга и небольшие травмы, сообщает «Комсомольская правда».
Все происшедшее было заснято на камеру друзьями погибшего. На ролике, который был выложен в Сеть, можно четко разобрать, что прокатиться в огромном шаре - забава совсем недорогая. На вопрос: «Сколько стоит?» человек, запустивший шар в роковой путь, ответил: «300 рублей».
«А что там?» - спросил голос за кадром, когда зорб уже существенно отклонился влево от намеченной траектории. «Там ничего, катастрофа», - ответили на этот вопрос.