ՀԱԿ-ում, երեւում է, վիճակը շատ ավելի լուրջ է, քան կարող է թվալ առաջին հայացքից։ Այդ մասին գրում է «Հայոց աշխարհ» թերթը։
«Դեպքերի ընթացքը ցույց է տալիս, որ կոնգրեսականները կարծես հատել են այն սահմանագիծը, երբ տարաձայնությունները դեռ քննարկելի են։ Այժմ, ավելի շուտ, տեղին է խոսել ոչ թե տարաձայնությունների, այլ խոր հակասությունների եւ հակադրությունների մասին։ Մի շարք հանգամանքներ մինչ այժմ էլ էին նման ենթադրությունների տեղիք տալիս, սակայն դրանք առավել ընդգծվեցին Նիկոլ Փաշինյանի հարցադրումներով, որոնք նա ներկայացրեց նախկինում իր խմբագրած թերթում երեք օր շարունակաբար տպագրված ընդարձակ հոդվածում։
Ի՞նչ էր եղել։ Եթե հակիրճ, ապա ընդամենը այն, որ «Ազատություն» ռադիոկայանի ֆեյսբուքյան ասուլիսում ՀԱԿ խմբակցության անդամ Ն. Փաշինյանը նշել էր, որ ՀԱԿ-ը երկու խոշոր սխալ է գործել. Երկխոսությունը եւ «այն պրոցեսը, որ հանրությանը հայտնի է որպես քաղաքագիտական վերլուծություն»,- գրում է «Հայոց աշխարհը»։

YEREVAN. – It seems the situation within the opposition bloc Armenian National Congress (ANC) is much more serious than it may seem at first glance, Hayots Ashkharh daily reports.
“It seems the Congress members have crossed that threshold when the differences still can be discussed. Now, it is appropriate to speak of deep conflicts and contrasts, and not of disagreements. Several factors were further stressed with [ANC MP] Nikol Pashinyan’s questions which he posed in the article that was published for three days in the newspaper that he used to edit.
What happened? Just that ANC [National Assembly] Faction member Pashinyan had noted, during a Facebook conference of ‘Liberty’ Radio Station, that ANC made two big mistakes: the discourse [with the authorities], and ‘the process, which is known to the body politic as politological analysis,’” Hayots Ashkharh writes.