Կիբեռհանցագործներին հաջողվել է ԱՄՆ Այովա նահանգի ազարտային խաղերի հանձնաժողովի համակարգչից գողանալ խաղատների 80 հազար աշխատակցի վերաբերյալ տվյալներ։ Ինչպես տեղեկացնում է Associated Press-ը, այս մասին հայտարարություն է տեղադրվել հանձնաժողովի կայքում։ Հայտարարությունում նշված է, որ հարձակումը տեղի է ունեցել հունվարի 26-ին, երբ ցանցի պետական պաշտպանիչ համակարգի աշխատունակությունը նվազել է, եւ կիբեռհանցագործները կարողացել են կոտրել պաշտպանիչ համակարգն ու ներբեռնել գաղտնի տեղեկությունը. АР-ի տեղեկություններով, ցանցը կոտրած հաքերը արտաքին համակարգչային համար է օգտագործել։
Տվյալների բազայում, եղել են կազինոների եւ տոտալիզատորների աշխատակիցների անձնական, ինչպես նաեւ նրանց սոցիալական ապահովագրության մասին տեղեկություններ։ Հանձնաժողովը հայտարարության մեջ նշել է նաեւ, որ մինչեւ այժմ, այս միջադեպի հետ կապված որեւէ խարդախության դեպք չի գրանցվել։

Киберпреступникам удалось получить доступ к компьютерной базе данных комиссии по азартным играм штата Айова США организации, содержащей личные данные 80 тысяч сотрудников развлекательных учреждений.
Как сообщает Associated Press, краткое заявление на официальном сайте Комиссии гласит, что атака произошла 26 января этого года, «когда функциональность государственного файервола была подорвана изменениями в схеме сетевой маршрутизации и база данных по лицензированию оказалась взломанной». По данным АР, взломавший систему хакер использовал для этого компьютер с внешним аккаунтом.
Среди хранившихся в базе сведений были имена сотрудников казино и тотализаторов, номера их карт социального страхования и даты рождения. В своем официальном заявлении комиссия утверждает, что случаев махинации с этой информацией в связи с инцидентом не зафиксировано.