2013 թ. փետրվարի 18-ին կայանալիք Հայաստանի Հանրապետության Նախագահի ընտրությունների ընտրացուցակներում առկա անճշտությունների վերաբերյալ ՀՀ ոստիկանության անձնագրային եւ վիզաների վարչությունում գործող «Թեժ գիծ» ծառայության միջոցով ստացվել է 40 զանգ, որից միայն երկուսն են վերաբերվել ընտրողների ցուցակին: Մասնավորապես, առաջին զանգով քաղաքացին հայտնել է, որ թեեւ հաշվառված է բնակչության պետական ռեգիստրում, սակայն իր տվյալները բացակայում են ընտրացուցակից:
Ոստիկանության լրատվության վարչությունից հայտնում են, թե իրականացված ստուգմամբ պարզվել է, որ «Թեժ գիծ» ծառայություն զանգահարած քաղաքացին բնակչության պետական ռեգիստրում հաշվառվել է 2013 թ. հունվարի 17-ին, այսինքն՝ ընտրողների ցուցակները հրապարակելուց հետո:
Վերջնական ցուցակները հրապարակելիս՝ անճշտությունն ուղղված կլինի:
Երկրորդ զանգով` Անձնագրային եւ վիզաների վարչությանը տեղեկատվություն է տրամադրվել Հայաստանի Հանրապետությունից դուրս մահացած անձի վերաբերյալ, որի տվյալներն առկա են ընտրողների ռեգիստրում: Ուսումնասիրությամբ պարզվել է, որ բնակչության պետական ռեգիստրում մահվան փաստի վերաբերյալ սահմանված կարգով տեղեկատվություն չի ստացվել:
Մահացած անձին ճշտելու ուղղությամբ ոստիկանության Կենտրոնականի անձնագրային ծառայությունում ձեռնարկվում են անհրաժեշտ գործողություններ:

На горячую линию управления виз и паспортов Полиции Армении, открытую в преддверии предстоящих президентских выборов 18 февраля 2013 года для исправления неточностей в избирательных списках, поступило 40 звонков, и только два из них касались конкретно избирательных списков. В 38 случаях гражданам были даны исчерпывающие пояснения по интересующим их вопросам.
В частности, один из звонков касался того, что гражданин взят на учет в госрегистре населения, однако его данные отсутствуют в избирательных списках.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Полиции, проверка выявила, что гражданин был взят на учет в госрегистре 17 января 2013 года, то есть уже после публикации избирательных списков. В окончательных списках эта неточность будет исправлена.
Вторым звонком Полицию проинформировали о смерти за рубежом включенного в список гражданина Армении.