Ոստիկանությունը բացահայտել է Սարի թաղում օրերս կատարված սպանությունը:
Հունվարի 28-ին, ժամը 14.20-ին, հիվանդանոցից ոստիկանության Էրեբունու բաժնում հաղորդում էր ստացվել, որ կրծքավանդակի հրազենային վնասվածքով իրենց մոտ է տեղափոխվել 1969 թ. ծնված Սերգեյ Գալստյանի  դիակը:
Մեկնած օպերատիվ խումբը պարզել էր, որ նույն օրը, ժամը 14.00-ի սահմաններում, Սարի-Թաղի 20-րդ փողոցի թիվ 112 հասցեում գտնվող կրպակի դիմաց անհայտ անձը հրազենից կրակել եւ սպանել էր Ս. Գալստյանին:
Հունվարի 29-ին, ժամը 00.30-ին, ոստիկանության ծառայողների ձեռնարկած օպերատիվ-քննչական միջոցառումների շնորհիվ պարզվել էր հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը:
ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104 հոդվածի 1-ին մասի եւ 235 հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով հարուցվել էր քրեական գործ:
Ոստիկանության ծառայողների բացատրական աշխատանքների շնորհիվ` փետրվարի 5-ին, ժամը 21.20-ին, ոստիկանության Երեւան քաղաքի վարչություն է ներկայացել Էրեբունու բաժնի կողմից հունվարի 31-ից  ՀՀ քրեական  օրենսգրքի 104 հոդվածի 1-ին մասի, 112 հոդվծաի 1-ին մասի եւ 235 հոդվածի  1-ին մասի մեղադրանքով հետախուզման մեջ գտնվող, 1965 թ. ծնված Էդիկ  Հակոբյանը: Նա կամավոր ներկայացրել է սպանության գործիք  ինքնաշեն թմբուկավոր ատրճանակը` լիցքավորված 9 մմ տրամաչափի 4 փամփուշտով եւ 1 կրակված պարկուճով` հայտարարելով, որ  այդ ատրճանակով է կատարել սպանությունը:

Полиция Армении раскрыла недавнее убийство в ереванском квартале Сари Таг. В Эребунийском отделе полиции 28 января, в 14:20, из больницы было получено сообщение о том, что к ним с огнестрельным ранением грудной клетки было доставлено тело Сергея Галстяна (1969 года рождения).
Выехавшая оперативная группа выяснила, что в тот же день, примерно в 14:00, в квартале Сари Таг неизвестный выстрелил из огнестрельного оружия и убил С. Галстяна. 29 января, в 00:30, благодаря оперативно-следственным мероприятиям полиции была установлена личность преступника. По признакам ч. 1 ст. 104 и ч. 1 ст. 235 Уголовного кодекса Армении было возбуждено уголовное дело.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Полиции, благодаря объяснительной работе со стороны сотрудников полиции, 5 февраля, в 21:20, в Ереванское управление полиции явился разыскиваемый с 31 января Эдик Акопян (1965 года рождения). Он добровольно сдал орудие убийства – самодельный пистолет с 4 патронами калибра 9 мм и одной гильзой, заявив, что совершил убийство с помощью этого оружия. Эдик Акопян взят под стражу. Предварительное следствие продолжается.