Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը, ղեկավարվելով Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 79-րդ հոդվածի 2-րդ մասով եւ հիմք ընդունելով «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» ՀՀ օրենքի 18-րդ հոդվածի 1-ին կետի «ե» ենթակետը եւ 24.1-րդ հոդվածը, փետրվարի 7-ին կարգադրություն է ստորագրել ՀՀ ԱԺ հինգերորդ գումարման երրորդ նստաշրջանի էթիկայի հանձնաժողովի կազմը հաստատելու մասին: Հաստատվել է ԱԺ էթիկայի հանձնաժողովի հետեւյալ կազմը:
ԱԺ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ Հանձնաժողովի նախագահը ՀՀԿ խմբակցության անդամ Դավիթ Հարությունյանն է:
Հանձնաժողովի նախագահի տեղակալը ՀԱԿ խմբակցության պատգամավոր Լյուդմիլա Սարգսյանն է: Հանձնաժողովի կազմում ընդգրկված են նաեւ Կորյուն Նահապետյանը (ՀՀԿ),
Վահան Բաբայանը (ԲՀԿ), Հովհաննես Մարգարյանը (ՕԵԿ), Վահան Հովհաննեսյանը (ՀՅԴ) եւ Թեւան Պողոսյանը («Ժառանգություն»):

Председатель Национального Собрания Армении Овик Абрамян 7 февраля подписал приказ о новом составе Комиссии по этике.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Национального Собрания Армении, спикер утвердил состав комиссии, руководствуясь 2-ой частью 79-ой статьи Конституции Армении и принимая за основу подпункт «д» 1-го пункта 18-ой статьи и статью 24.1 закона Армении «Регламент Национального Собрания».
Установлен следующий состав Комиссии НС по этике: Давид Арутюнян – председатель Комиссии по этике (фракция РПА), Людмила Саркисян – заместитель председателя Комиссии по этике (фракция АНК), Корюн Нагапетян (фракция РПА), Ваан Бабаян (фракция «ПА»), Ованес Маркарян (фракция «Оринац еркир»), Ваан Ованнисян (фракция АРФ Дашнакцутюн), Теван Погосян (фракция «Наследие»).