Նախօրեին երկօրյա այցով Երեւան է ժամանել Ռուսաստանի Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Վալերի Գերասիմովը:
Հայաստանի պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում նշեց, որ այցի շրջանակներում, Վալերի Գերասիմովը կհանդիպի Հայաստանի Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ Յուրի Խաչատուրովի, պաշտպանության նախարար Սեյրա Օհանյանի եւ ՀՀ նախագահ, գերագույն գլխավոր հրամանատար Սերժ Սարգսյանի հետ:
Բանակցությունների ընթացքում կողմերը կքննարկեն երկու երկրների միջեւ պաշտպանության ոլորտի բոլոր ուղղություններով ռազմավարական համագործակցության հետագա խորացմանը վերաբերող հարցեր:

YEREVAN. – Chief of the General Staff of the Armed Forces and first Deputy Defense Minister of Russia, Valery Gerasimov, arrived in Armenia’s capital city Yerevan on Thursday for a two-day visit.
Within the framework of his visit, Gerasimov will meet with Chief of the General Staff of the Armenian Armed Forces, Yuri Khachaturov; Defense Minister Seyran Ohanyan; and President, Commander-in-Chief of the Armenian Armed Forces, Serzh Sargsyan, the Armenian defense minister’s spokesperson, Artsrun Hovhannisyan, told Armenian News-NEWS.am.
The parties will discuss the avenues for deepening the strategic cooperation between both countries in the defense sector.